Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

M M / 1.5.2018. 7:38:45

Poštovani! Radi se o podrumu kuće koja je građena 70-ih godina. Na podu se pojavljuju vlažne mrlje osobito ljeti, mislio sam napraviti sanaciju na slijedeći način, cijeli pod premazati tekućim katranom, zatim izliti novu podlogu sa vodonepropusnim betonom u debljini cca 6cm, ali odvojeno od zidova, tkz. plivajući pod. Da li bi trebalo trenutni pod tretirati sa nečim prije ciljanog postupka? Unaprijed hvala

ODGOVOR

U koliko je riječ o betonskoj podlozi i prodoru vlage iz tla, preporučamo izvesti hidroizolaciju primjenom polimer-cementnog hidroizolacijskog premaza BETONPROTEKT DUOELASTIK ili BETONSPROTEKT MONOELASTIK, uz obaveznu primjenu TRAKA ZA BRTVLJENJE na svim spojevima pod-zid. Na tako pripremljenoj podlozi možete fleksibilnim ljepilom TERATEKT FLEKS zalijepiti keramičke pločice.

M H / 27.4.2018. 18:06:28

Poštovani Nakon izrade fasade za hladna vremena , u jesen ili prolječe. Na fasadi se ocrtavaju tiple i spojevi stiropora. Koji nakon dizanje temperature zraka polako nestaju. U čemu je problem i kako ga ublažiti. Hvala Lp

ODGOVOR

Iz navedenog se može zaključiti da je problem nedovoljna debljina armirajućeg sloja, što se može potvrditi izuzimanjem uzoraka izvedenog sustava. Preporučamo izvedbu dodatnog armirajućeg sloja FINOM ŽBUKOM EKSTRA, te nanošenje završne žbuke.

V S / 27.4.2018. 13:38:19

Trebala bih znati ,čime se može premazati betonska terasa,da ima određenu nijansu boje i da lijepo izgleda.Nebih ljepila pločice na postojeću betonsku podlogu. Drugo pitanje bi bilo,čime mogu premazati ožbukani vanjski zid šupe ? Unaprijed hvala ! Pozdrav !

ODGOVOR

Betonsku terasu možete prebojati bojom za beton AKROTON. Napominjemo da trajnost boje ovisi o kvaliteti podloge kao i izloženosti habanju. Ožbukane fasadne površine možete obojiti fasadnom akrilatnom bojom TERATON V. Oba premaz dostupna su u više od 300 tonova prema ton karti POGLED U BOJU.

S D / 24.4.2018. 7:58:59

Poštovani Imam ogradu kojoj je parapet i stupovi betonirani, a polja između stupova su zidana sa betonskim blokovima, a dio sa šupljom ciglom. Kompletna ograda je ožbukana sa cementnim špricom i vapneno cementnom žbukom. Završni sloj je sep. Na ogradu je stavljena betonska kapa. Na sepu su se pojavili razni flekovi a ima i pukotina. Nisam zadovoljan sa izgledom ograde, pa bi pregletao cijelu ogradu i postavio završni sloj (možda silikonsku žbuku). Koje mi materijale preporučate za sanaciju i da li je potrebno staviti kakvu hidroizolaciju. Na temelju nema hidroizolacije, a ograda je vidljiva sa obje strane.

ODGOVOR

Preporučamo uklanjanje postojećih slojeva te obradu betonske ograde SOKL ŽBUKOM. Detalje primjene možete naći na tehničkoj uputi proizvoda dostupnoj na našoj web stranici.

z p / 23.4.2018. 15:34:35

Molim Vas da mi kažete dal postoji brzosušeći estrih , na koji bi stavljao parkete , a da se ne suši duže od desetak dana? ../Osnovna ploča betonska je stara 30 godina,odnosno kuća 30 godina/ hvala

ODGOVOR

Preporučamo primjenu CEMENTNOG ESTRIHA RAPID. Period sušenja ovisi o debljini sloja. Kod debljine od 3 cm moguće je polaganje parketa (uz optimalne uvjete termerature i vlažnosti zraka, ovisno o vrsti parketa) već nakon 6-9 dana.

M K / 19.4.2018. 9:24:51

Poštovani, Uklonjen je kompletan pod do AB ploče. Prenesene su visine gotovog poda. Ustanovio sam da su debljine 0d 8 do 14cm, došlo je u sredini stana do ugiba ab ploče. Namjera je ugraditi podno grijanje 5cm (ploča sa cijevima) i na to cementni estrih. Podna obloga predviđen laminat. Na koji način iznivelirati pod s tolikom razlikom? Koja je optimalna debljina estriha nad cijevima? Hvala

ODGOVOR

Navedene debljine (od 8 do 12 cm) možete izvesti isključivo CEMENTNIM ESTRIHOM 20. Minimalna debljina estriha iznad cijevi podnog grijanja je 3 cm.

i š / 17.4.2018. 18:47:29

skinula staru boju,namazala sipol impregnacijom u pravilnom razmjeru,pregletala,opet impregnacija ,pa mark pro akrilna fasadna bijela boja,opet impregnacija,pa druga ruka te mark pro boje,uglavnom,hodnik je unutarnji i osjeti mi se,pogotovo zimi,dok grijem,da osjetim da mi zidovi smrde kao po nekoj pišaki...šta da radim,šta????pomoč,savjet kakav,hvala

ODGOVOR

Ako su zidovi tretirani proizvodima koje ste naveli sada ne možete ništa napraviti osim skidanja žbuke i utvrđivanja razloga pojave mirisa (može biti kapilarna vlaga, neadekvatno izvedena hidroizolacija, detalji spojeva i sl.). Jedino što možete premazati postojeće zidove disperzivnom bojom s dodatkom fungicida da se eliminira neugodan miris. Ali ako ste premazivali fasadnom bojom, prije novog premaza stari premaz morate ostrugati, jer u vašem slučaju možete upotrijebiti samo fasadnu boju (jer ste bojali fasadnom bojom) kojoj se može dodati fungicidni dodatak.

G M / 12.4.2018. 22:05:34

Poštovani! Interesira me vasa gps vapnena zbuka (gv10) Potrebna mi je 5tona. Interesira me dali postoji mogucnost dostave. I dali se na gotovinsko placanje nudi popust. Hvala

ODGOVOR

GV 10 možete kupiti u maloprodajnoj trgovini u Samoboru te vam se roba može dostaviti ako ste od Samobora ili Zagreba udaljeni do 30 km. Na gotovinsko plaćanje imate popust 10%.

L G / 12.4.2018. 9:47:14

Poštovani. Radi se o terasi 1m x cca 8m. Kućica je u Gorskom kotaru. Terasa lagano propušta pa se s donje strane odvaja žbuka. Na terasi su stare pločice , najvj. uvaćene cementom direktno. Koju je vaš savjet za sanaciju i dali se preko ploćica može zalijepiti ljepenka, pa na ljepenku ploćice? Dali je bolja ta varijanta ili varijanta sa tekućom hidroizolacijom prije postavljanja ploćica? LP Luka

ODGOVOR

Prema opisanom naš savjet je da kompletno maknete pločice i sanaciju izvedete prvo krpanjem tj. sanacijom betonske ploče, izvedete glazuru, nanesete hidroizolacijski premaz HIDROPROTEKT DUOELASTIK u dva sloja i ponovno lijepite keramiku ljepilom TERATEKT FLEKS. Samo premazivanje hidroizolacijskim premazom i ponovna ugradnja keramike ne isključuje pojavu istih problema.

D G / 11.4.2018. 8:59:10

Poštovani, Jučer su mi završeni radovi unutarnjeg žbukanja sa Samoborkom VC40 u cjeloj kući. Nakon svakog ožbukanog zida ostavili su da se jedan dan osuši (što je po procesu normalno), a dan nakon toga su letvama skidali višak da se zid poravna. E sad, prvi dio su mi zaribavali (barem pola kuće), a drugi dio jučer ostavili bez zaribavanja te se sada vide pukotine pošto nije fino zaribano vodom i spužvom. Zvao sam majstora nazad ali mi tvrdi da se više nemože zagladiti nastale pukotina te da zbog gletanja nisu išli zaribavati. Odgovorno mi tvrde da Vas kontaktiram i da sa Vama utvrdim da je pucanje svake Vaše žbuke iz ponude normalno i kako zaglađivanje nije nužno unatoč tome da kasnije ide gletanje preko ukotina.

ODGOVOR

Pojava lasastih pukotina na podložnoj vapneno cementnoj žbuci je uobičajna pojava koja nije štetna. Pukotine koje se pojavljuju mogu nastati u procesu izvođenja radova ili zbog prenaglog sušenja ili usljed spuštanja žbuke, skupljanja ili puzanja ili uslijed zaglađivanja ili konstrukcijski uvjetovane pukotine. Nastale pukotine ako se pojave su površinske i važno je da žbuka veže s podlogom i da se pukotine ne šire u podlogu. Daljnjom obradom zidova tj. gletanjem nepravilnosti će se prekriti. Potrošnja gleta će biti nešto veća prilikom prvog gletanja da prekriju eventualno zrno koje je na sada površini žbuke, tj. nije fino zaribano.