Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

Z P / 25.3.2023. 15:13:07

Poštovani, U hodniku imam teraplast na zidu, sitna granulacija. Čime ga mogu obojati i koji je prethodni postpak prije bojanja. Trenutna boja nam se ne uklapa više, a žao nam ga je potpuno ukloniti. Hvala.

ODGOVOR

Teraplast možete prebojati fasadnom bojom TERATON V ili bojom za beton AKROTON. Prije nanašanja boje, podlogu je potrebno dobro otprašiti i premazati UNIVERZALKONCENTRAT GRUNDOM 4-6 sati prije bojanja.

O B / 21.3.2023. 6:05:38

Poštovani, na unutarnjem zidu imam nanesenu žbuku VC40 čija mi tekstura odgovara za prostor, ali ne i boja (treba mi beige ton). Može li se ova žbuka bojati nijansiranom bojom (i ako može kojom)?

ODGOVOR

VC 40 je podložna žbuka i nju nije moguće naručiti obojenu, ali s obzirom da Vam odgovara njena tekstura možete ju obojiti nekom unutarnjom bojom tipa TERAPOL.

D H / 17.3.2023. 20:58:54

Poštovani, imam kuću s ravnim krovom i često je bilo kišovito vrijeme. Sada mi stavljaju fasdu, odnosno stiropor na kuću i vidim da se na zidovima unutra (neožbukani zidovi) pojavljuje salitra. Razmišljao sam o uklanjanju salitre nekim premazima, te staviti odvlaživače zraka da posuše zudove prije žbukanja. Molim Vas za savjet.

ODGOVOR

Zidove je potrebno temeljito očetkati kako bi površinski uklonili salitru. Tako pripremljene zidove premažite ANTISOLOM, sanacijskim premazom protiv isoljavanja, kako bi smanjili količinu topivih soli. Prije žbukanja, potrebno je da se zidovi osuše. Odvlaživači će tu biti vrlo korisni.

I J / 17.3.2023. 13:12:27

Poštovani,imam betonske zidove u novogradnji glatka oplata i sve unutarnje zidove bi gletao Teranilom u 2 sloja ili 3 ako je potrebno bez žbukanja ,ali kod gletanja prvog zida su mi počeli izbijat mjehurići na svakoj rupici u betonu. Koja mi je solucija da se izbjegnu i zapune te rupice obzirom da imam 1200m2 zidova i stropova od betona.

ODGOVOR

Kako bi izbjegli mjehuriće impregnirajte podlogu MINERALKVARC GRUNDOM i nakon 24h na osušeni grund nanesite TERANIL u više (dva-tri) tanjih slojeva.

G / 16.3.2023. 20:06:33

Trebao bih popraviti samo dno starije ( cokl ) kuće otpala žbuka jedno desetak centimetra od dna tj.od betonskih opločnjaka . Dali treba prvo nanijeti hidroizolaciju pa zatim nekakvu impregnaciju tako da nova žbuka prihvati na stari zid od stare ne pečene cigle ili što već? Hvala unaprijed na odgovoru L.P

ODGOVOR

Na osnovu informacija koje ste naveli u upitu nismo u mogućnosti dati konkretan odgovor. Trebalo bi otkriti uzrok vlage koja je dovela do propadanja žbuke. Ukoliko je to kapilarna vlaga moguće rješenje je navlačenje SOKL ŽBUKE uz predhodnu obradu SANISIL ŠPRICOM. Moguća situacija je i da opločnici imaju pad prema kući ili da je potrebna izvedba hidroizolacije… S više informacija možete nam se obratiti na telefone 01/ 33 22 709 ili 01/ 33 22 808

A S / 15.3.2023. 7:29:54

Poštovani imam betonsku povšinu koja se je počela runirati pa me zanima dali imate nekakovo sredstvo (premz) za to poravnanje dubina oštećenja je do 2 cm. Teret koji prolazi tim betonom je 40 t

ODGOVOR

Slabodržeće dijelove treba ukloniti i sve temeljito otprašiti, te pod uvjetom da površina nije u padu oštećenja do 2cm možete popraviti REPARATURNIM MORTOM RAPID MS 0-0,5.

V P / 14.3.2023. 20:12:04

dobar dan, Želim impregnirati štokovane betonske okvire oko prozora i vrata. Izgleda da upijaju vodu te vlaže zid sa druge strane. Molim Vašu preporuku. LP Vjekoslav

ODGOVOR

Na štokane betonske okvire nanesite SILIKOSAM KONCENTRAT, sredstvo za impregnaciju i hidrofobiranje upojnih građevinskih materijala. SILIKOSAM KONCETRAT se razređuje vodom u omjeru 1:9, tako da kupnjom 1 litre dobijete 10 litara impregnacije. Ovisno o upojnosti podloge potrošnja SILIKOSAM KONCETRAT-a je 0,3-0,4 l/m2 .

M B / 14.3.2023. 13:33:32

Poštovani Imamo betonsku ogradu (stupići) koja bi se trebala obnoviti. Ima dijelova koji su ispucali, pa bi ih trebalo pokrpati. Naravno, sve planiram pošmirglati i ostrugati staru boju prije popravaka. Zanima me *sa kojim proizvodom mogu popuniti oštećene betonske dijelove? Izloženi su vanjskim vremenskim uvjetima (betonfiks koliko sam pročitao je za unutarnje površine) *koju impregnaciju preporučate * sa kojim premazom zaštititi ogradu nakon popravaka. Po mogućnosti da je bijele boje Hvala i lp

ODGOVOR

Nakon što skinete slojeve boje, te sve dobro otprašite i operete, oštećene dijelove betonskih površina možete sanirati REPARATURNIM MORTOM F koji je pogodan za tankoslojno nanošenje gleterom do 5 mm na betonske površine. Kao vezivni sloj između starih i novih slojeva preporučamo S-N GRUND. Nakon najmanje 14 dana površinu obojite AKROTONOM. Akroton je boja za beton koja je u ponudi u svim tonovima iz ton karte COLORLINE.

D H / 10.3.2023. 17:22:10

Poštovani, Kako naj ekonomičnije završno obraditi ogradne zidove od betonskih blokova? Je li dovoljno vc50 i fasadna boja? Ima 500m2. Hvala.

ODGOVOR

S obzirom da se radi o ogradnim zidovima bolja opcija je ožbukati ih SOKL ŽBUKOM uz predhodnu pripremu podloge CEMENTNIM ŠPRICEM 2. Sokl žbuku nanositi u sloju 2 cm. Završna obrada je moguća zaglađena ili šerana. Na horizontalnim površinama ogradnog zida postavite odgovarajuće kape s okapnicom. Standardna SOKL ŽBUKA je bijele boje, ali je moguća narudžba u tonovima iz ton karte COLOR LINE pod oznakom M.

b s / 9.3.2023. 11:42:24

Poštovani , imam stari objekt iz 1939 godine , vanjski zidovi od cigle , neožbukani. Želim isto zaštititi budući se cigla počela trusiti , raspadati u prašinu naročito , južni zid koji je izložen kiši i suncu. Molim savjet koju tekučinu za impregnaciju i masu upotrijebiti za sanaciju vanjskih zidova , te koju boju , farbu ? Hvala.

ODGOVOR

Na osnovu informacija iz Vašeg upita nije moguće dati konkretan odgovor. Ali, ako se opeka raspada onda je potrebna konstruktivna sanacija, a ne samo zaštita.