Poštovani, iteresira me najbolja, odnosno funkcionalna hidroizolacija krova garaže, pošto kroz ploču prolazi vlaga?
ODGOVOR
Hidroizoloaciju AB ploče objekta garaže potrebno je izvesti prema pravilima struke kao i svaki ravni krov. U koliko je AB ploča izvedena sa odgovarajućim padovima hidroizolaciju je, ispod keramičke obloge, moguće izvesti HIDROPROTEKT DUOELASTIK-om. Detalje primjene možete naći u tehničkim uputama dostupnim na našoj web stranici.
S M / 28.2.2014. 19:24:49
1) Da li je potrebno ugraditi traku za brtvljenje na spojevima zidova ako se za sanaciju vlage koristi mineralna žbuka Hidroprotekt? 2) Da li je prije nanašanja Hidroprotekta potrebno koristiti neki temeljni premaz?
ODGOVOR
HIDROPROTEKT je mineralni premaz koji se nanosi četkom u dva do tri sloja te se u njega ne ugrađuje traka za brtvljenje. Prije ugradnje HIDROPORTEKTa ne koristi se nikakav impregnacijski premaz već površine treba dobro očistiti i oprati vodom.
z v / 27.2.2014. 20:20:41
Poštovani!napravio sam kucu dijelomično na starim temeljima.Pošto sam dograđivao dio, podrum je ostao ispod sredine kuće.nema drenaze oko kuce, nema ni izolacije temelja u zemlji.vodena zila mi ide ispod kuce .u podrumu mi je suho al ponekad i za vrijeme bez kise ali i kad je puno kise bude curak vode .kako riješiti problem s obzirom da je podrum u sredini kuce?hvala
ODGOVOR
Pošto ste naveli da objekat s vanjske strane nema hidroizolaciju i drenažu problem vlage teže ćete riješiti samo s unutarnje strane. Ako se radi o procjedu možete zatvoriti upotrebnom HIDRO STOP mineralne žbuke. Ako se radi o vlaženju površinu premazati HIDRO PROTEKT mineralnim premazom u dva do tri sloja četkom.
J / 14.2.2014. 16:19:08
Poštovani. Tražim idealno i povoljno riješenje za problem vlage u prizemlju stare kuće izrađene od kamena. Naime prizemlje se u jednom dijelu ukopava ispod razine zemlje te na tim djelovima se vidi (pogotovo za vrijeme kiša) vlažni dio, a sa vanjske strane je popločana ulica - nizbrdica. Koja riješenja postoje za izolirati zid sa unutarnje strane. hvala
ODGOVOR
Zid s unutarnje strane premažite hidroizolacijskim premazom HIDROPROTEKT , u dva sloja četkom i ožbukajte sanacijskom žbukom SANISIL H, u potrebnoj debljini.
D / 13.2.2014. 17:40:10
Na kući, započeta gradnja do prve deke, koja je građena na terenu pod nagibom, tako da je gornja strana kuće više u zemlji od donje, nije izvedena hidro izolacija ni drenaža temelja. Za vrijeme kiša i topljenja snijega dolazi do prodora vode sa gornje strane kuće, uz donji rub prostorija, Također se stvara i kondenzacija vlage , po zidovima i pločicama. Zanima me kako izvesti dobru i kvalitetnu hidro izolaciju i drenažu temelja i koji materijal upotrijebiti i dali će se na taj način riješiti oba problema , znači i prodora vode i kondenzacije. vlage Dali se tu radi , po vašem mišljenju, o kapilarnoj vodi ili o oborinskoj , ili su to neke podzemne vode ili je to sve skupa. lp, unaprijed hvala na odgovoru
ODGOVOR
Oko vašeg objekta izvedite otkop te izvedite drenažu i hidroizolaciju ugradnjom drenažnih cijevi i upotrebom hidroizolacijskog premaza DUOELASTIK HIDROPROTEKT. Nakon izvedene hidroizolacije na donjem dijelu objekta na dio koji dijeli dvije etaže također možete ugraditi toplinski izolaciju s XPS pločama. Na gornji dio kuće da bi spriječili pojavu kondenzata ugradite povezani toplinski sustav sa pločama stiropora ili kamene vune u minimalnoj debljini od 8 cm. Završno objekt obradite silikatnom, silikonskom ili mineralnom žbukom (SEP-Z 200 + MINERALKOLOR) , u boji prema izboru iz naše ton karte.
L / 13.2.2014. 1:31:28
Poštovani, planiram renovirati staru kucu prizemnicu bez podruma na području Knina koja je građena prije 50 godina. Temelji su duboki 0,5m i rađeni od betona i kemena a vanjski zidovi debeli 45 cm u istom materijalu sa drvenim slojem unutar zida. Kuća je obložena izvana vanjskom cementnom žbukom.
Konkretno zanima me ako biste me mogli savjetovati što napraviti po pitanju spriječavanja kapilarne vlage jer ne postoji horizontalna hidroizolacija na spoju temelja i zida.
Unaprijed hvala i srdačan pozdrav
ODGOVOR
U koliko s vanjske strane na temelju nije izvedena žbuka predlažemo vam da ožbukate vanjski temelj sokl žbukom. Sokl žbuka je mineralna žbuka namijenjena za žbukanje soklova i zidova pod utjecajem kapilarne vlage. Pogodna je za sanacijske i restauratorske radove. Prije žbukanja sokl žbukom, zidove temelja možete premazati hidroizolacijskim premazom HIDROPROTEKT , u dva sloja četkom. Poželjno bi bilo prije sanacije napraviti otkop oko temelje te predvidjeti mogućnost izvedbe drenaže.
L S / 11.2.2014. 14:18:21
Postovani ! u novo kuci nakon obilne kise,narocito prilikom jaceg juga na jednoj strani vrha zida u dnevnom boravku ( pogledajte fotografiju koju sam vam dostavio putem vaseg maila ) dolazi do vlage i zid je mokar,voda se cak pocinje sljevati niz zid.Na gornjem katu nalaze se sobe i svaka soba ima svoj balkon.Vrata balkona su veoma velika i aluminijska,kakva mozete vidjeti desno dolje na slici gdje je kuhinjski prostor.Dolazili su razni majstori i svi nudili neka drasticna rjesenja koja su i veoma skupa,kao npr.treba u sobama skinuti aluminijska vrata i vidjeti sto se nalazi ispod njih,zatim da vjerovatno treba izvaditi kamene ploce na balkonima sobe te vidjeti kakva je hidroizolacija itd.Sve su to veoma skupa rjesenja,a voda nakon kise dolazi samo na tom zidu kako mozete vidjeti na slici.Mislim da je potrebno pronaci mjesto od kuda voda dolazi te onda pristupiti radovima na sanaciji.Oni nude rjesenje eliminacije sto je kako sam naveo za nas veoma skupo.To bi bilo kao kod automobila,kada mehanicar ne moze naci kvar i skida i zamjenjuje dio po dio na motoru.Sto vi mislite da bi trebalo uraditi ? Pozdrav Lucijan
ODGOVOR
Prema poslanim fotografijama i opisu vašeg problema nažalost vam ne možemo pomoći, jer je potrebno utvrditi gdje zacurijeva prilikom svake kiše. Potrebno je znati kakva vam je konstrukcija ziđa, što je ugrađeno s vanjske strane, kada su radovi izvedeni, koja vrsta materijala je korištena, da li se s vanjske strane radi o krovištu, balkonu i sl.
D / 10.2.2014. 22:48:33
Poštovani. Da li je poželjno prije nanošenja hidroprotecta napraviti neku vrstu impregnacije ako je vanjskom zidu fasadna boja.
ODGOVOR
HIDROPROTEKT – vodonepropusna polimer-cementna kruta hidroizolacija primjenjuje se na površinama , odnosno podlogama koje štitimo od direktnog prodora vode ili vlage. U pravilu se ne primjenjuje na obojene ili klasično ožbukane površine. Iz vašeg upita nije jasno koje površine želite hidroizolirati, stoga molimo dodatne informacije kako bismo vam mogli dati kvaliteten prijedlog sanacije.
HIDROPROTEKT ne možete koristit na već ugrađene slojeve jer neće imati nikakvu funkciju kao ni zaštitu. Impregnacija se ne koristi prije nanošenja HIDROPROTEKT-a. Potrebno bi bilo s unutarnje strane skinuti vlažnu žbuku, površinu premazati HIDROPROTEKT-om i ponovno ožbukati sanacijskom žbukom SANISIL H.
D H / 4.2.2014. 12:12:15
Poštovani,
podrum 70-ak godina stare obiteljske kuće je ukopan u zemlju i zidovi nisu pristupačni s vanjske strane. Tijekom zime i generalno vlažnog vremena se u unutrašnjosti skuplja ogromna količina vlage, čak do razine da se ukapljuje po vratima i zidovima. Zanima me na koji bi se način moglo riješiti te vlage, intervencijom samo iznutra?
Hvala na odgovoru, srdačan pozdrav!
ODGOVOR
Kako bi Vam mogli preciznije odgovoriti, potrebno nam je znati da li su zidovi od opeke ili betona, te da li su ožbukani. Zidove od opeke možete sanirati visokoparopropusnom žbukom za sanaciju vlažnih zidova SANISIL H, uz prethodnu pripremu podloge SANISIL ŠPRIC-om. Nakon sanacije podrumskih zidova potrebno je osigurati konstantno provjetravanje podrumskih prostorija, kako bi vlaga koja je isparila iz zida mogla izaći van, da se opet ne kondenzira u unutarnjim prostorijama.
K K / 24.1.2014. 17:20:42
Prostor od 10-tak kvadrata u prizemlju s kamenim zidovima pokazuje vidne znakove vlage. Kako ga kvalitetno hidroizolirati i izbjeći kondenzaciju kod kasnijeg stanovanja, Plan je zidove u konačnici pregletati i obojiti. Hvala
ODGOVOR
Ako su zidovi od kamena potrebno ih je ili s vanjske ili s unutarnje strane hidroizolirati. Poželjno bi bilo izolirati s vanjske strane objekta tj.premazati hidroizolacijskim premazom DUOELASIK HIDROPROTEKT u dva sloja ukupne debljine 3-4 mm, na to ugraditi toplinsku izolaciju pločama XPS u minimalnoj debljini cca 5-6 cm i završno obraditi. Nakon izvedbe hidroizolacije i drenaže s vanjske strane možete površinu zida pregletati i obojati. Ako izvedba sanacije s vanjske strane nije moguća sanaciju izvedite s unutarnje strane upotrebnom sanacijske žbuke SANISIL H.