Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

Ž K / 16.5.2016. 13:20:54

Molim Vas pomoc. U kuci na strani koja je uvijek u hladu pri dnu poda se javlja vlaga. Dali bi bilo dovoljno na temelje premazat bitumenom i zavarit v4 foliju da se to nebi vise pojavljivalo i dali pri zavarivanju v4 folije dali je potrebno foliju malo dignuti iznad temelja po zidu. Hvala

ODGOVOR

Bitumenske proizvode nemamo u svom programu te se time ne bavimo. Najbolje je da se konzulitrate s proizvođačem ljepenke, što preporučuju, koji tip ljepenke. Samoborka u svom programu ima polimer cementne hidroizolacije koje se upotrebljavaju za zaštitu vanjskih zidova i temelja – HIDROPRTOEKT DUOELASTIK. Nanosi se u dva premaza ukupne debljine 3-4 mm.

V J / 6.5.2016. 8:12:03

Pozdrav. Prije 3 godine sam betonirao betonsku stazu širine pola metra i dubine 10ak cm oko kuće, ništa nisam stavio između staze i temelja. Za tim sam iznad staze stavio ljepilo s mrežicom na temelj do fasade. Na tom ljepilu se vide mokre fleke, vlaga. Dali je moguće da zbog te betonske stazice što je spojena sa zidom temelja vlaga odlazi u temelj. Kako to riješiti? Hvala

ODGOVOR

Prilikom izvedbe trebali ste odvojiti jedan cm ili staviti diletacionu traku između temelja i staze koja se trebala zapuniti ili hidroizolacijskim premazom ili brtvenom trakom. Sada vam se zbog neizoliranog dijela nakuplja vlaga te se širi na sokl. Pravilno bi bilo razbiti stazu i prvo napraviti hidroizolaciju i tek onda izvesti novu stazu.

z b / 4.5.2016. 5:16:51

Postovani, trenutno smo u fazi gradnje podruma cca 32m2. Podrum se nalazi na terenu jako niske nadmorske visine cca 3,5m. Prodor oborinskih podzemnih voda je konstantan tokom cijele godine a zimi je naravno pojacan. Trenutno je odradjen iskop i nalivena betonska ravna podloga. Zanima me koja je najbolja opcija kako zastititi armirano betonske zidove i pod tokom gradnje tako da u buducnosti nemamo problema sa vlagom i mogucim prodorom vode u podrum, pozdrav

ODGOVOR

Za navedeni upit najbolje bi bilo konzultirati se s inžinjerom hidrotehničkog smjera koji može dati najbolji savjet vezano za konstantni priliv oborinskih voda. Ono što vam mi možemo preporučiti je kvalitetna izvedba hidroizolacije s vanjske strane armirano betonskih zidova koji prilikom izvedbe moraju imati dodatak za vodonepropusnost i minimalno marku betona C 30/37. Za hidroizolacijski premaz upotrijebite BETONPROTEKT DUOELASTIK. Obavezno je izvesti drenažu drenažnim cijevima.

s t / 26.4.2016. 11:13:22

Poštovani, molim vas savjet kakvu hidroizolaciju da koristim pri saniranju otkrivene terase s porozivnom i starom betonskom glazurom koja propušta vodu.Hvala, pozdrav.

ODGOVOR

Sve slabo držeće dijelove maknuti te podlogu dobro očistiti i oprati vodom pod pritiskom. Popraviti oštećene dijelove REPARATRUNIM MORTOM G ako su oštećenja do 2 cm. Aako su oštećenja veća od 2 cm upotrijebite cementnu glazuru CEMENTNI ESTRIH 20. Saniranu plohu premazati hidroizolacijskim premazom HIDROPROTEKT DUOELASTIK , u dva premaza, debljine 3-4 mm. Nakon 24h ugradite podnu oblogu (keramika,kamen i sl.) .

N M / 14.4.2016. 9:36:01

Poštovani, Zatvorio sam vrata u zidu od cigli koji na sebi ima sloj žbuke otprilike 2cm sa probetonom. Spoj probetona i starog zida od cigle sam popunio PUR pjenom (cca. 1cm). S obzirom da mi je to prostor u kojem će biti kupatilo želio bi prije postavljanja pločica premazati HIDROPROTEKT-om pa je moje pitanje na koji način pripremiti podlogu prije hidroizolacije? Dali nakon sloja HIDROPROTEKT-a odmah mogu postavljati pločice sa običnim fleksibilnim ljepilom ili treba neki međupremaz? Unaprije zahvaljujem

ODGOVOR

Hidroizolacijski premaz se nanosi direktno na površinu bez prethodne impregnacije. Podlogu prije premazivanja hidroizolacijskim premazom navlažiti vodom. Ne postoji „obično“ fleksibilno ljepilo. Ljepilo koji se koristiti na hidroizolacijskom premazu (polimer cementnom) mora imati oznaku C2TES1 ili C2TES2.

D L / 11.4.2016. 15:28:19

Poštovani, U garaži kojoj slijedi prenamjena u stambeni prostor imam rupu koja je nekad služila za pregled vozila od ispod. Znači trenutno se ta rupa kod veće količine padalina puni vodom. Išlo bi se na zatrpavanje i izoliranje iste u razini poda prostorije. na pod bi se stavljalo naknadno keramika ili laminat. Koje materijale/opcije zatvaranja te rupe i izoliranja nudite da vode ispod razine temelja ne mogu prodrijeti kroz pod? Unaprijed zahvaljujem!!

ODGOVOR

Ako se radi o procjedu gdje vam prilikom padalina teče voda, zabrtvite ga našim HIDROSTOP proizvodom. Ako je samo površina betona propusna upotrijebite polimer cementni premaz HIDROPROTEKT DUOELASTIK. Nanosite ga u dva premaza ukupne debljine 3-4 mm . Nakon hidroizolacije potrebno je rupu zatvoriti betonom.

P R / 23.3.2016. 6:15:25

Poštovani, zašto je Vaš hidroprotekt gotovo 100% skuplji u odnosu na Bauhausov polimercement Probau koji se u centrima može naći za 79 kn vreća od 25kg? Da li i vi imate u planu ponuditi ili je već u ponudi konkurentniji proizvod?

ODGOVOR

Budući da polimercementni hidroizolacijski premaz PROBAU, koji na tržište plasira trgovački centar Bauhaus nije naš proizvod, te da ne raspolažemo njegovom tehničkom uputom, ne možemo ni komentirati karakteristike istog. Na tržištu su dostupni proizvodi iste ili slične namjene koje se uvelike razlikuju osnovnim tehničkim karakteristikama pa time i cijenom. Obzirom na deklarirane karakteristike HIDROPROTEKTA, te njegovu primjenu i na površinama u kontaktu s pitkom vodom (certificiran pri Zavodu za javno zdravstvo) smatramo da je njegova cijena konkurentna cijenama proizvoda iste namjene i karakteristika.

A B / 13.3.2016. 20:59:42

Poštovani, pitanje se odnosi na hodroizolaciju kupaonice koja se renovira. Na podu je nova glazura, a na zidovima ima i nove žbuke i djelova na kojima je stara zidna boja, mjestimično oštećena do stare žbuke. Kako pripremiti takvu podlogu za sloj hidroizolacije ? Hvala, Andrija

ODGOVOR

Oštećene dijelove žbuke potrebno je ponovno ožbukati i na suhu žbuku nanijeti hidroizolacijski premaz. Stare premaze potrebno je mehanički postrugati što više i podlogu oprašiti od prašine.

E M / 8.3.2016. 13:46:57

Poštovani,imamo problem na vanjski terasama,višekatnica je pa su neke natkrivene a neke ne ali kad pada kiša svejedno su mokre.Problem je što se svake godine farba ljušti ispod terase.Dali je to zbog okapnice ili?Koji materijal malo bolji da koristimo kad gledamo i farbamo da ne moramo svake godine isto raditi?

ODGOVOR

Ako se radi o betonskim podgledima balkona tj.terase i ako nije ugrađen okapni profil pretpostavljamo da dolazi do zacurijevanja po ploči. Ovisi i o slojevima iznad vas kako su izvedeni da li je izvedena hidroizolacija, zabrtvljeni spojevi i sl. Ako je površina betonska pregletajte ju REPARATUNIM MORTOM F u debljini 3-4 mm i obojite bojom za beton ili fasadnom bojom. Prije sanacije po potrebi premažite hidroizolacijskim premazom, ugradite okapni profil.

R S / 7.3.2016. 19:29:36

Postavili su mi oplocnjake na betonsku podlogu na koji su stavili pijesak.Kuca od susjeda od mokrog pijeska je navlazena vec do visine od 30 cm i uhvatila se mahovina, mjestimicno vec otpada malter.Nismo stavljali hidroizolaciju jer ja to nisam znala da treba a majstor isto,jedino je znao reci cijenu postavljanja.Molim vas ako mi mozete dati savjet sta mogu sada napraviti da bi sprijecila dalju stetu susjedu.Unaprijed vam zahvaljujem i srdacno pozdravljam.

ODGOVOR

Hidroizolacijski premaz je trebao biti izveden prije postave opločnika ako su se opločnici polagali do objekta. Ako je zbog vlage žbuka na objektu počela propadati potrebno ju je maknuti do podloge tj.zida, izvaditi barem dva do tri reda opločnika te zid i pod betonske podloge premazati hidrozolacijskim premazom u dva sloja (HIDRO PROTEKT). Zid ponovno ožbukati vapneno cementom žbukom VC 50 u potrebnoj debljini.