Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

i p / 12.7.2014. 20:07:58

kuča je novogradnja potrebno je strojno žbukanje.Koji materijal odabrati vapneno-cementnu ili vapneno-gipsanu žbuku.želio bih da nakon žbukanja zidove netreba gletati.

ODGOVOR

Odaberite gips vapnenu žbuku koju nije potrebno gletati.

e k / 10.7.2014. 17:04:42

Pozdrav.
Zanima me nakon nanosenja akrilne emulzije koliko moze emulzija stojati na zidu a da se ne nanosi završni sloj

ODGOVOR

Akrilna emulzija može neko vrijeme biti premazana na fasadnoj površini ali ne pre dugo, najduže 2 mjeseca.
Ponovno impregniranje podloge prije nanošenja završne žbuke ne smije se izvoditi.

f d / 10.7.2014. 15:17:31

postovani,
kako ozbukati unutarnje zidove vikendice koja se nalazi na otoku a koji su vec dvadesetak godina bili izlozeni utjecaju morske soli u zraku.?
Molim Vas, imate li u Vasem proizvodnom programu neko sredsvo,ili mozda poznajete neku metodu za uklanjanje soli iz zidova prije zbukanja ?
Puno Vam hvala .
Srdacan pozdrav-Divkovic

ODGOVOR

zidove prije žbukanja prvo operite slatkom vodom i nakon sušenja premažite ANTISOL-om u dva premaza.
Kada se premaz osuši ožbukajte vapneno cementnom žbukom VC 40 ili VC 50 u debljini do 2 cm.
Nakon sušenja pregletajte TERANIL-om i obojite disperzivnom bojom.

V J / 7.7.2014. 21:51:29

Poštovani...
Krenuli smo u renoviranje terase koja je stara 40 god. Podloga je od betona. Očistili smo ju, oprali, osušili i stavili reparaturni mort, međutim, taj isti mort nam je popucao na mjestima, sto sada napraviti?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i
srdačno vas pozdravljam..

ODGOVOR

Moguće je da do pucanja REPARATURNOG MORT-a dolazi zbog nezadovoljavajuće čvrstoće podloge, jer REPARATURNI MORT ima velike čvstoće, pa se zna dogoditi da pokida podlogu i skupa s njom se odvoji.

j s / 6.7.2014. 21:21:09

Poštovani,kolika je dopuštena vlaga u zidovima prije zbukanja.hvala

ODGOVOR

Vlažnost zidova se ispituje pomoću CM uređaja i uzorci se uzimaju na dubini min 2 cm, a postotak vlage ne bi smio biti veći od 2,5- 4%.
Ukoliko je postotak vlage većiod navedenog podloga nije primjerena za žbukanje.

T S / 6.7.2014. 14:57:30

Poštovani,
Postojeća terasa iznad podruma nam propušta vodu u podrum. Na ab ploču iznad podruma stavljena je prije 7g glazura bez sloja hidroizolacije. Nakon sto je glazura popucala, u podrum je procurila voda. Molim vas savjet, da li je moguće postojeću glazuru sanirati bez rušenja i kako? Ili je potrebno rušiti postojeću glazuru i izvoditi novu, sa slojem hidroizolacije na AB ploči? Na terasu bi poslije stavili keramičke pločice, pošto prema pragovima vrata nema dovoljno visine za drugu vrstu popločenja.
Lijep pozdrav i unaprije hvala.

ODGOVOR

Ukoliko je površina glazure lasasto ispucala, potrebno je provjeriti prionjivost glazure za podlogu, i ukoliko je zadovoljavajuća, glazuru možete izolirati dvokomponentnim hidroizolacijskim premazom HIDROELASTIK 2K ili DUOELASTIK BETONPROTEKT-om. Pločice možete lijepiti fleksibilnim ljepilom TERATEKT FLEKS.

A J / 4.7.2014. 10:09:10

Poštovani,
Na natkrivenu vanjsku terasu i natkriveno vanjsko stubište planiram lijepiti vanjske pločice. Budući se u principu radi o AB ploči, zanima me mogu li lijepiti odmah samo na ljepilo ili ne ?
Unaprijed hvala

ODGOVOR

Pločice na beton možete lijepiti TERATEKT F ili TERATEKT FLEKS-om bez prethodne impregnacije, samo je potrebno podlogu prethodno dobro navlažiti.

M S / 3.7.2014. 8:42:32

Poštovani, što preporučujete da saniram po površini oštećeni beton ( od kiše i soli ) površine negdje12 m2, a da je vodonepropusni naravno jer je izložen kiši i vanjskim utjecajima? Radi se o septičkoj jami. Unaprijed hvala.

ODGOVOR

Betonsku ploču sanirajte upotrebom REPARATURNOG MORTA G ako se radi o oštećenjima do 2 cm.
Površinu dobro oprati vodom pod pritiskom i sve slabo držeće dijelove očistiti, površinu betona impregnirati UNIVERZALKONCENTRAT GRUNDom neposredno prije nanošenja REPARATURNOG MORTa.

M / 2.7.2014. 13:21:31

Pozdrav.

Prije 5 godina djecju sobu smo oblijepili stiropornim oblogama ,kao najjeftinije izolacijsko sredstvo.Iako se obloge odlicno drze, s godinama djeca su napravila rupe na njima.A i htjeli bi promijeniti boju.Zanima me dali je moguce necim popuniti rupe ,odnosno pogletati stiropor? Ne znam nebi li glet masa bila preteska i odlijepila stiropor sa zida?Ili nema drugog rjesenja nego skinuti stiropor i staviti novi?

ODGOVOR

Ako se radi o gotovim stiropornim oblogama 50x50 cm možete ih pregletati gotovom disperzijskom masom za gletanje zidova i stropova TERANIL MAX.
Ako je stiropor dobro prilijepljen na zid nijedna glet masa ga neće odvojiti. Rupe, ako su manje, popunjavate istom masom.

R / 1.7.2014. 22:32:13

Htio bih renovirati zid u hodniku. Radi se o klasično ožbukanom zidu starom 30 godina. Do sada je zid bio krečen običnim vapnom miješan sa pigmentom boje, dok je drugi dio zida krečen bijelim jupolom. Stara žbuka i boja nije ispucana i ne guli se. Htio bih sada na taj zid nanijeti dekorativnu žbuku granulacije 1,5 mm i onda ličiti kvalitetnom bojom. Da li moram prije ostrugati staru boju ili će biti dovoljno premazati impregnacijom pa nanijeti dekorativnu žbuku? Da li je istina da bi se bez toga žbuka gulila, popucala,odnosno da se neće dobro primiti. Također mi je rečeno da nikako ne nanosim akrilnu dekorativnu žbuku nego silikatnu jer će mi se inače znojiti zid, tj neće biti paropropusan?

ODGOVOR

Postojeće slojeve boje potrebno je oljuštiti i pregletati TERATERMO GLET-om i nanijeti prema izboru silikatnu ili akrilatnu žbuku (TERAKRIL) ili TERAPLAST.
Podlogu prije gletanje nije potrebno impregnirati već samo navlažiti vodom, dok podlogu prije ugradnje silikatne žbuke impregnirati SILIKATGRUNDom.
Ako ćete nanositi akrilatne žbuke (TERAKRIL ili TERAPLAST) podlogu treba impregnirati MINERALKVARC GRUNDom.