Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

M G / 9.12.2021. 18:57:44

Koji proizvod Samoborke je najbolji za hidroizolaciju zida kuće (podruma) zidanog od hrapavih betonskih blokova u zoni cokla nakon koje bi postavio trvde XPS ploče i učvrstio ih tiplama ?

ODGOVOR

Vertikalnu HIdroizolaciju podrumskih zidova od porobetonskih blokova kao I HI sokla preporučamo izvesti BETONPROTEKTOM MONOELASTIK. Detalje primjene možete naći u tehničkoj uputi dostupnj na našoj web stranici.

F / 29.11.2021. 9:53:19

nakon koliko vremena se moze pustiti voda u cisternu izolirana hidroprotektom u ovim vremenskim uvjetima nizih tempera

ODGOVOR

Cisternu izoliranu HIDROPORTEKTOM preporučamo puniti vodom nakon najmanje tri tjedna od nanošenja HIDROPROTEKTA.

M M / 15.11.2021. 12:57:55

Poštovani, zanima me vaša ponuda h. I. na bazi premaza. Radi se o A-B zidu na spoju s podnom pločom. Hvala

ODGOVOR

Prekdi kapilarne vlage na spoju AB ploča – AB zida preporučamo izvesti BETONPROTEKTOM MONOELASTIK. Detalje primjene možete naći u tehničkoj uputi dostupnoj na našoj web stranici.

D M / 5.10.2021. 15:56:44

Poštovani, molio bih vas savjet vezano uz sljedeće... U podrum vikendice, koji je poluukopan, prodire vlaga točnije osjeti se miris vlage, a na zidovima su vidljivi flekovi i 'gljivice'. Budući da smo ju kupili, mislim da izvana nema hidroizolacije, a s unutrašnje strane zidovi su obojani nekom bojom koja se 'ljušti'. Molio bih vas savjet i preporuku je li moguće i s kojim vašim proizvodima sanirati podrum i eventualno iznutra spriječiti prodiranje vlage. Hvala unaprijed na odgovoru. Davor

ODGOVOR

Ukoliko postoji mogućnosti uklanjanja postojeće žbuke s vanjske strane iznad razine tla, preporučamo iste obraditi visokoparaopropusnom SOKL ŽBUKOM, uz pripremu podloge SANISIL ŠPRICEM. Sa unutarnje strane potrebno je ukloniti žbuku u potpunosti u punoj visini prostorije, po potrebi izravnavanje zida od opeke izvesti REPARATRUNIM MORTOM R4 250, te izvesti vertikalnu HI BETONPROTEKTOM MONOELASTIK. HI zidove preporučamo ožbukati sanacijskom žbukom SANISIL H ili toplinskom žbukom uz obveznu pripremau podloge CEMENTNIM ŠPRICEM 2 ESKTRA. Tako obrađene površine moguće je fino zaribati ili pregletati TERANILOM I obojiti unutarnjom bojom TERAPOL. Ukoliko nije moguće primijeniti sokl žbuku, potrebno je unutarnje zidove nakon uklanjanja postojeće žbuke obraditi visokoparaopropusnim sustavmo SANISIL ŠPRIC, SANISIL H ŽBUKA, po potrebi ili želji fino zaribati FINOM ŽBUKOM F 900 I obojiti visokoparopropunsom bojom SILIKATKOLOR.

P P / 4.10.2021. 23:23:14

poštovani. ubrzo ću oblagati sa kamenom parking ispod kojega se nalazi prostorija u kojoj ima vlage sa stropa.. zanima me koju hidroizolaciju prije postavljanja kamena da upotrjebim. hvala

ODGOVOR

Hidroizolaciju ispod keramičke ili kamene obloge možete izvesti HIDROPROTEKT DUOELASTIKOM. Kako u upitu navodite da u prostoriji ispod kolnog prilaza ..ima vlage sa stropa napominjemo da u istom, nažalost nema dovoljno informacija za konkretniji prijedlog. Preporučamo da nam se obratite telefonski sa dodatnim informacijama.

B P / 16.9.2021. 13:20:26

molim info u svezi Vašeg proizvoda HIDROPROTEKT...dali je moguće koristiti kao jedini završni sloj za ravni neprohodni krov. Radi se o krovu garaže stare 40tak godina koji je imao klasičnu hidroizolaciju (ljepenke, katran), dotrajao ispucao. Jedan izvođač mi nudi da umjesto toga najjednostavnije rješenje je očistiti od svih slojeva i upotrijebiti Vaš dvokomponentni HIDROPROTEKT, bez ikakve završne obloge. Nisam našla u Vašim opisima takvu mogućnost. Molim pojašnjenje.

ODGOVOR

Polimer-cementni hidroizolacijski premazi u pravilu nisu namijenjeni za završnu obradu ravnih krovova. Ukoliko zbog jednostavnije tehnologije izvedbe želite primijeniti polimer-cementnu hidroizolacijsku masu savjetujemo Vam BETONPROTEKT MONOELASTIK ili BETONPROTEKT DUOELASTIK. Prije izvedbe hidroizolacije potrebno je osigurati nagib, odnosno površinsku odvodnju sa podloge. To možete postići REPARATURNIM MORTOM G u debljinama 5-20 mm. Detaljnije tehničke karakteristike i detalje primjene navedenih proizvoda možete pronaći u tehničkim uputama na našoj web stranici.

I B / 10.8.2021. 8:54:17

Poštovani, Molio bih Vas rješenje i ponudu. Napravili bi otvor u betonskoj školjci bazena kako bi provukli još jednu dodatnu d125 mm cijev. Otvor bi napravili štemanjem ili bušenjem krunom. Koji Vaš proizvod bi bilo najbolje iskoristiti za zatvaranje te rupe, a da osiguramo vodonepropusnost istoga. Lijep pozdrav

ODGOVOR

Iz vašeg upita nije jasno o kakvoj se cijevi radi, kao ni o eventualnoj obradi same školjke bazena te nismo u mogućnosti odgovoriti na vaš upit. Vrsta materijala za zapunjavanje ovisi o dimenziji “šlica”. U svakom slučaju potpunou vodonepropusnost nije moguće osigurati bez dodatnog nanosa . Molim detaljnije informacije dostaviti na mail tehnolozi@samoborka.hr ili se možete obratiti telefonski na tel: 01/3322709 ili mob: 091/3322909.

D B / 19.7.2021. 7:09:36

Poštovani! koju žbuku i boju bi trebalo koristiti za saniranje vanjskog zida koji je u konstantnom kontaktu sa vodom?

ODGOVOR

Informacije dostupne u vašem upitu nisu dostatne za prijedlog sanacije. Molim obratite se našem tehnologu na tel 01/3322709 ili mtel. 091/3322909.

d m / 28.6.2021. 13:48:47

Poštovani! Kako zaustaviti vlaženje pregradnog zida(kapilarnu vlagu)u unutrašnjosti kuće. Hvala unaprijed za odgovor

ODGOVOR

Problem kapilarne vlage se može riješiti SANISIL sustavom žbuka. Postojeću žbuku je potrebno otući minimalno 60 cm iznad razine vlage u zidu. Nanijeti SANISIL ŠPRIC kao vezivni sloj, zatim podložnu parapropusnu isušujuću žbuku SANISIL H, te ju fino zaribati FINOM ŽBUKOM F-900. Na kraju obojati silikatnom bojom SILIKATKOLOR. Moguće je prije izvedbe SANISIL sustava napraviti horizontalni prekid vlage injektiranjem silikonske emulzije SANIKTIL KONCENTRAT. Detaljne tehničke informacije i upute primjene spomenutih proizvoda možete pronaći na našoj web stranici.

M P / 23.6.2021. 13:17:39

Poštovani, u staroj kamenoj kući , zidovi debljine 55- 60 cm, na gornjoj etaži u sobi ljušti odnosno napuhuje se sep. Ispod sepa je koliko vidim cementna žbuka. Ja sam skinuo sve što se dalo pa me zanima kako sanirati te površine.Napominjem da su zidovi izvana od lomljenog kamena, a fuge smo bili prije 15godina čistili i punili cementnim mortom sa sredstvom za vodootpornost. Drugo je pitanje čime zaštiti zidove izvana da ostane kamen, ali da ne propušta vodu. Puno hvala na odgovoru.Lp

ODGOVOR

“Napuhivanje” I ljuštenje mineralne žbuke SEP posljedica je vlage u podlozi. Sve salabodržeće dijelove potrebno je ukloniti do čvrste I nosive podloge. Ukoliko postoje vidljivi tragovi isoljavanja podlogu je prije nastavka radova potrebni premazati ANTISOLOM. Popravke podložne žbuke po potrebi izvesti FINOM ŽBUKOM EKSTRA te obraditi SEP-om granulacije i teksture prema postojećem. Dodatno hidrofobiranje fasadnih površina preporučamo izvesti SILIKOSAM KONCENTRATOM. Detalje primjene možete naći u tehničkim uputama dostupnim na našoj web stranici. Svakako preporučamo prethodno izvršiti detaljniji pregled površina kako bi se utvrdila eventualno prisutnost pukotina koje mogu biti uzrokom provlaživanja.