Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

P / 7.5.2012 14:41

Može li se staviti novi sloj teraplasta, tip G, na postojeći koji je star cca 8 godina, također tip G? Hvala i pozdrav.

ODGOVOR

Novi TERAPLAST sloj možete ugraditi na stari bez problema. Potrebno je površinu oprati vodom pod pritiskom, skinuti prašinu i osušiti minimalno 3-4 dana.
Dan prije nanošenja novog sloja, podlogu treba impregnirati MINERALKVARC GRUND-om.

G K / 4.5.2012 13:21

"Na kući imamo fasadu od ""terabone ""staru 40 godina koja traži neku doradu pa me zanima da li bi mi mogli preporučiti neko od Vaših rješenja za fasadu a da staru fasadu ne moramskidati"

ODGOVOR

Ako je vaša fasadna površina zdrava ne odvaja se i ne trusi, potrebno ju je samo prebojati fasadnom bojom MINERALKOLOR u dva sloja.
Prije nanošenja boje fasadnu površinu treba dobro oprati vodom pod pritiskom, očetkati mekim četkama i skinuti svu prljavštinu, sušiti 3-4 dana i nakon toga obojiti bijelom ili nekom drugom bojom prema izboru iz naše ton karte.

I I / 3.5.2012 22:26

Postovani, imam za obraditi zid prijesnom ciglom graden, zanima me jel potrebno stavljati zicu prije produzenog morta ili je dovoljno napraviti jaci mort ili imate neki prozivod za preporuciti. Hvala

ODGOVOR

Ovisno o stanju postojeće opeke, možete upotrijebiti gotovu sanacijsku žbuku SANISIL H ili laganu vapneno cementnu žbuku VC 20L u maksimalnoj debljini do 2 cm.
Molimo vas, ako ste u mogućnosti, da nam proslijedite fotografije, da vidimo u kakvom stanju je opeka te vam onda možemo preporučiti i neki drugi način sanacije.

N K / 2.5.2012 11:21

Dali se smije mješati žbuka teraplast sa akrilnim žbukama drugih proizvođača?

ODGOVOR

Ne, TERAPLAST se ne smije miješati s drugim akrilatnim žbukama, jer je omjer sirovina kod svakog proizvođača drugačiji, te miješanjem više različitih proizvoda ne znamo što se može desiti sa sastavom žbuke.

L R / 27.4.2012 9:31

Poštovani, zanima me da li negdje mogu pronaći vašu ton kartu za disperzivne boje za unutarnje zidove u digitalnom formatu?

ODGOVOR

"Možete je naći na stranici dokumenata , pod Ton karta završnih žbuka i premaza ."

M B / 26.4.2012 10:18

Poštovani, Da li se GV-10 može nanositi na kameni zid koje je učvršćen-žbukan sa betonom ( torkretni beton)? treba li impregnacija, ili možda bolje odogovara VC-40?

ODGOVOR

Nismo imali puno iskustva s torkretnim betonom odnosno žbukanjem istog, ali mislimo da se može upotrijebiti žbuka GV 10.
Impregnacija prije žbukanja je KONTAKT GRUND kojeg morate nanijeti dan ranije.

M B / 26.4.2012 10:05

Unutarnje strojno žbukanje kamenih zidova bih izveo sa GV-10. Sa zidova će biti skinuta stara žbuka i kamen ispran sa vodom. Da li trebaju dodatni premazi- grund prije strojnog žbukanja sa GV-10?

ODGOVOR

Nakon skidanja stare žbuke i čišćenja površina ako je kamen upojan impregnirajte UNIVERZALKONCENTRAT GRUND-om razrijeđenim vodom u omjeru 1:2 neposredno prije nanošenja GV 10.

I V / 25.4.2012 15:55

"Na staroj drvenoj kući odstranili smo (staru) žbuku sa ""drvene konstrukcije"" (fosne i letvice) i ožbukali (vašom) TERMO-žbukom! Nakon SUŠENJA zidovi su SVI raspucali! KAKO (sa čime sanirati??? MOLIM za uputstvo! (051/275-573, 098/247-099), HVALA, I. Vidmar "

ODGOVOR

TERMO ŽBUKA nije predviđena da se njome žbuka drvena konstrukcija. Pretpostavljam da ste prije žbukanja površinu rabicirali pocinčanim punktiranom rabicom.

Potrebno nam je znati kakve su pukotine, širina, dubina, rasprostranjenost, koliko se prostiru i da li se prostiru kroz cijeli presjek žbuke.

Ako ste u mogućnosti proslijedite nam slike da vidimo o čemu se radi da vam možemo odgovoriti.

V L / 24.4.2012 22:29

Poštovani
Uređujem podrum u zgradi iz 1958. godine, podrum nije vlažan (nema znakova vode, nema pljesni, karton ostaje suh), ali se žbuka sa zidova odnosno njen površinski sloj na nekim mjestima ´´trusi´´ na dodir ruke i ponegdje več nedostaje 1 do 2 cm žbuke. Inače žbuka je debljine 4 do 5 cm i prepostavljam da je rađena od sitne granulacije riječnog kamenog materijal i cementa i vapna. Pitanje je kojim proizvodom i na koji način je najbolje sanirati takvu žbuku i dovesti zid u stanje da se može prefarbati nekom bojom?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

ODGOVOR

Prema opisu vaša žbuka bez obzira što nema vlage je dotrajala (stara) i lagano se trusi.
Potrebno je prije izvedbe bilo kakvih radova ispitati čvrstoću žbuke i ako ona zadovoljava tj. ne odvaja se, možete oštećenja pokrpati žbukom VC 60, ako se radi o debljinama većim od 2 cm.
Ako se radi o debljinama do 2cm upotrijebite žbuku VC 40.
Nakon sušenja podlogu impregnirati i pregletati TERANILOM i obojati unutarnjom bojom prema izboru.

D J / 22.4.2012 14:13

"Poštovani ! Kuća je na moru.Na katu su kuće prije 30 god. stavljeni pregradni zidovi od tanke šuplje cigle, a nedavno je stavljena betonska deka.Neke su prostorije još tada ožbukane.Sada se još planira po tim zidovima staviti ""struja"" Molim Vas, kako najjednostavnije riješiti-završiti, gole i ožbukane zidove, te betonski plafon ? Hvala"

ODGOVOR

Pošto su zidovi bili godinama nezaštičeni i nije bilo AB ploče potrebno je sve zidove dobro osušiti od zaostale vlage.
Prije žbukanja potrebno je izmjeriti količinu vlage u zidovima i ako će vlaga biti manja od 8-10% možete ožbukati vapneno cementnom žbukom VC 40 u debljini do 2 cm.
AB ploču stropa ako je izvedena glatko možete samo pregletati s TERANIL-om EKSTRA ili BETONFIKS-om u sloju do 3-4 mm.
Nakon sušenja zidove pregletajte TERANIL-om ili TERANIL-om EKSTRA i obojite unutarnjom bojom TERAPOL prema izboru iz naše ton karte.