Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

M / 31.3.2022. 10:12:31

Poštovani, htio bih vanjske stepenice obradit kulirom. Sada na njima nema ništa (samo beton). Kakav kulir trebam koristiti? Treba li ga s icim mijesati da bude dugotrajniji? Tebam li stepenice obradit s icim prije? S cim bi trebao impregnirati stepenice:

ODGOVOR

Na betonskim površinama stepenica moguća je izvedba pranog kulira ili terrazza uz primjenu temeljnog premaza S-N GRUNDA. Kulir se izrađuje od veziva KULIRMIX-a I agregata po izboru (riječno zrno, lomljeno zrno bijelo, crno, crveno …). Omjeri miješanja u pravilu su 1 dio veziva : 2 dijela zrna pri čemu količina pojedinog zrna ovisi o željenom izgledu. Prani kulir nakon izvođenja i sušenja od najmanje mjesec dana moguće je dodatno hidrofobirati BETOSILOM. Za dodatno potrebne informacije molim obratite se na tel. 01/3322808, 01/3322709.

I F / 30.3.2022. 22:19:34

Poštovani, u stanu u jednom kutu kod krečenja boja na zidu se trusila,sve sam to skinuo do zdravog zida i zagletao Teranilom.Nakon nekog vremena pojavio se miris kao da sam zagletao prije 10 min u cijeloj sobi,pa me zanima dali je glet masa povukla vlagu i kaj njbolje napraviti u tom kutu.Hvala.L.p.

ODGOVOR

Trusnost naliča boje i gleta najčešća je manifestacija djelovanja kapilarne vlage iz podloge. Prije daljnjih radova sanacije potrebno je utvrditi izvor vlaženja. Obzirom na opisanu pojavu mirisa svježe nanesenog materijala moguće je konkretnije zacurijevanje ukoliko u zidu postoji instalacija vode ili je zacurijevanje moguće u susjednoj prostoriji. U tom slučaju potrebno je prvo sanirati izvor, ukloniti površinske slojeve boje i gleta kako bi se omogućilo brže isušivanje podloge, nakon čega je moguće nanijeti novi sloj gleta I boje. Ukoliko se radi o trajno prisutnoj kapilarnoj vlazi (u pravilu prizemni dijelovi objekta) ne preporučamo obradu gletanjem.

M B / 30.3.2022. 20:38:04

Poštovani, u kući u Dalmaciji bi htjeli ožbukati unutarnje zidove sada na proljeće, dok bi fasadu radili na jesen. Unutarnje zidove bi htjeli ožbukati gipsanom žbukom, ali nas majstor uvjerava da će nam probiti vlaga ako se cigla namoči uslijed kiše budući da vanjski zidovi nisu zaštićeni. Majstor nam savjetuje da stavimo cementnu žbuku. Molim vaš mišljenje tj. ako stavimo gipsanu žbuku, može li preživjeti do postavljanja fasade?

ODGOVOR

Unutarnje žbukanje u pravilu se izvodi prije fasaderskih radova. Ukoliko period između žbukanja I izvođenja fasadnog sustava neće biti duži od navedenog, pri čemu treba uzeti u obzir da je riječ o pretežito vremenski toplijem i sušem dijelu godine, gips vapnena žbuka GV 10 može se koristiti za žbukanje unutarnjih zidova. U slučaju dužeg vremenskog odmaka ili u vremenski nepovoljnijim uvjetima preporučili bi primjenu vapneno-cementne žbuke VC 40.

D P / 30.3.2022. 11:46:56

Poštovani, postavili smo vaše betonske opločnike Atena, 6cm, prije nekog vremena. Za sad sam super zadovoljan no ispostavilo se da bi preko njih izvanredno trebao proći kamion od cca 12,5 t mase. Podloga je dobra i sve je rađeno prema preporukama. Plan je voziti sporo prilikom prelaska i biti posebno pažljiv. Imate li preporuku tipa samo pažljivo i ništa se vjerojatno ne bi trebalo desiti osim možda koja puknuta kocka koju možete zamijeniti ili je preporuka ipak ni za Boga, bude vam sve poucalo i uleklo se... Unaprijed hvala!

ODGOVOR

Prolazak vozila mase 12,5 t preko Opločnika ATENA postavljenog na kvalitetno pripremljenu podlogu ne bi trebao uzrokovati bilo kakova oštećenja. Kod loše izvedene I nedovoljno zbijene podloge moguće je ulegnuće koje u pravilu neće uzrokovati i oštećenje opločnika.

L K / 30.3.2022. 9:30:01

Poštovani, imam problem s kondenzacijom vlage na stropu u kuhinji u zimskim danima. Strop je od armiranog betona prekriven s mrežicom i žbukom. Trebala bi još malo više napraviti izolaciju stropa. Koji vaši proizvodi bi mi pomogli? Unaprijed zahvaljujem. Lp

ODGOVOR

Ukoliko se radi o stropu prema negrijanom prostoru dodatna toplinska izolacija umanjit će mogućnost pojave kondenzata, a istu je moguće izvesti toplinsko izolacijskim pločama EPS debljine najmanje 2 cm, koje je potrebno zalijepiti I obraditi armaturnim slojem primjenom polimer-cementnog morta UNITERM. Na tako priplremljenoj podlozi moguća je daljnja uobičajena soboslikarska obrada. Ukoliko je riječ o međukatnoj konstrukciji između dva grijana prostora izvedba dodatne toplinske izolacije neće spriječiti pojavu kondenzata. Svakako preporučamo primijeniti antikondenzacijsku boju TERMOPOL, te regulirati vlagu u prostoru redovitim prozračivanjem, ugradnjom jače kuhinjske nape …

M / 29.3.2022. 0:01:20

Poštovani, molim Vas za pomoć! koristio sam Vaš Teraplast G kulir za pokriti jedan zid. Uglavnom, pri radu mi je palo malo kulira na radno odijelo, osušilo se i ostala je fleka. Oprao sam radno odijelo(očito prekasno), ali je fleka i dalje prisutna. Da li se može odstraniti kulir sa odjeće i koja metoda je najbolja po Vama? Tamno plavo mi je radno odijelo. Ne bih htio da mi ostanu bijele fleke od sredstva za čišćenje(poput acetona). Unaprijed zahvaljujem S poštovanjem

ODGOVOR

Nažalost, mrlja koja je ostala nakon pranja posljedica je kemijske rekacije veziva TERAPLASTA s tkaninom te istu nije moguće ukloniti.

R M / 28.3.2022. 23:13:07

Poštovani, trenutno adaptiramo kupatilo. Nanesen je novi estrih , u jednom dijelu (1/2) od 8 cm, te u drigoj polovici od cca 4 cm. Sveukupna površina cca 5-6 m2. Prilikom sušenja, nakon 1-2 dana, pojavile su se pukotine od po 0,5 m duljine, a širine do 1-2 mm, po večem dijelu estriha. raznih razmaka. Površina je čvrsta, a kad se zagrebe po pukotini, unutar estriha se mrvi, čini mi se normalne strukture. Postavit če se i podno grijanje.Koliko su te pukotine opasne za npr pucanje pločica nakon koje godine..? Kako nastaviti s adaptacijom tog dijela? mogu li vam poslat slike, email?

ODGOVOR

Površinske pukotine u estrihu najčešće su posljedica naglog površinskog sušenja svježe nanesenog materijala. Kako ste u svom upitu naveli da se estrih unutar sloj mrvi, moguće je da je materijal zamiješan sa nedovoljnom količinom vode što također može dovesti do pucanja čvršćeg površinskog sloja. Potrebno je ispitati čvrstoću izvedenog estriha te ukoliko je ista zadovoljavajuća navedene površinske pukotine neće utjecati na kvalitetu gotove podne obloge, tim više što je predviđena obloga keramikom. Za dodatne informacije molim obratite se telefonski na 01/332709, Raspoložive fotografije možete proslijediti na niže navedeni mail.

M / 27.3.2022. 19:34:12

Pozdrav, zanima me dali se na hirofu na kući može navući sep, bez da se stavlja mrežica i ljepilo.

ODGOVOR

Postojeću HIROFU potrebno je površinski prestrugati gleterom kako bi se uklonili “vrhovi”, odnosno slabije vezani dijelovi, te oprati vodom pod tlakom. Nakon sušenja podlogu je potrebno impregnirati vodom razrijeđenim UNIVERZALKONCENTRAT GRUDNOM i zagladiti TERATERMO GLETOM ili SAMOTERMOM PREMIUM. Ukoliko su na fasadnim površinama vidljive pukotine, oštećenja ili je potrebno izvesti djelomično uklanjanje žbuke i krpanje, u sloju gore navedenih materijala potrebno je izvesti armiranje STAKLENOM MREŽICOM PRIMAFAS 160. Na tako pripremljenu podlogu nakon najmanje 7 dana nanijeti temeljni premaz MINERALKVARC GRUND OBOJENI, te obraditi završnom žbukom po izboru : mineralna žbuka SEP, SILIKATNA ŽBUKA, SILIKONSKA ŽBUKA.

S O / 26.3.2022. 16:05:51

Dali imate ducan u Zg. Trebam cca 6 vreca sitnog kamenja po 25kg snjezno bijelog

ODGOVOR

ODGOVARA PRODAJA !

M B / 26.3.2022. 8:53:51

Kako krecit i scime kucni stiropor na zidu zut je od dima pa bi ga krecio a bojim se obicnim krecom jel je on na bazi vode

ODGOVOR

Obzirom na postojeće stanje EPS obloge (pretpostavljamo da se radi o oblozi zidova ili stropova tankoslojnim dekorativnim EPS pločama) preporučamo uklanjane i zamjenu novima. Ukoliko to nije moguće prije ličenja unutarnjom bojom tipa POLAKRIL, potrebno je površine tretirati sredstvima za blokadu mrlja, koji nisu dio našeg proizvodnog programa. .