Poštovanje. Molim Vas recite mi dali Vi imate STUCK-GIPS ili neki zamjenski materijal koji ima slične karakteristike. Konkretno,potrebno mi je to za ljevanje štukatura,ali ne za ljevanje punih formi. Materijal bi trebao imati vrijeme rada (od miješanja do stezanja) 10-ak,15 min.,ne duže,kako bih mogao dobiti samo stijenku zeljeneog oblika u kalupu.Štukature bi bile na fasadi,tako da bi materijal trebao biti otporana na vremenske uvijete. U naprijed,hvala.
ODGOVOR
Vaš upit nam baš nije potpuno jasan. Za vanjske radove materijal bi trebao biti na bazi cementa, a ne gipsa. Također nije jasno kako bi takova tanka stjenka štukature bila pričvrščena na fasadu. Molimo da nam se javite telefonom na 01 3322 830, 3322 831 ili 3322 882 pa da probamo definirati vaše želje i vidjeti koje su naše mogućnosti.
r m / 21.12.2008 22:57
Na kuci imam kamenu fasadu koja je po mojem misljenju slabo fugirana pa propusta vodu. Na fugama se vide sitne rupice i ispucanost. Majstori koji su fugirali, fugirali su sa pistoljom sto po mojem misljenju nije dobro jer fug masa nije dosla kompletno iza kamena gdje nema morta. Dali ima rjesenja za ovo. Mozda neka masa ili boja sa kojom se mogu ofarbati postojece fuge, ada ista ne #pregori#-ispuca i ispadne pod utjecajem atmosverlija.
ODGOVOR
Postojeće fuge očistite koliko je god to moguće i fugirajte s mortom za zidanje fasadne opeke. Nakon fugiranja fuge premažite SILIKOSAM KONCENTRAT-om.
V I / 18.12.2008 11:46
Planiramo izvesti fasadu kulir pločama iz vaše palete. Možete li ukratko opisati tehnologiju pričvršćenja. Zahvaljujem.
ODGOVOR
"Nije uobičajeno izvođenje fasadnih površina kulir pločama i to ne preporučamo jer su kulir ploče preteške za izradu fasade. Da bi za fasadnu površinu koristile kulir ploče tada bi ona morala biti izvedena kao ventilirana fasada s čeličnim ankerima ili tzv. ""željeznom konstrukcijom "" u koju bi mogli fiksirati kulir ploče. Relativno jednostavno biste mogli izvesti samo sokl fasade u visini do cca 40 cm ljepljenjem kulir ploča od podloge.
"
s p / 15.12.2008 20:31
Kuća mi je obložena fasadnim stiroporom debljine 5cm i završnim slojem ljepila. Želim staviti na taj zid staru kirofu, ne onu kupljenu već bih je sam htio miješati. Zanima me koji je omjer sastojaka kirofe –. bijeli cement, vapno i bijela pržina te koliko mješavine dolazi na m². površine zida.
ODGOVOR
Hirofa se ne može ugraditi na toplinski sustava sa pločama stiropora već isključivo na podložne žbuke VC 60 i VC 50. Na toplinski sustav ugrađuju se završno dekorativne žbuke kao SEPZ200, SILIKATNA, SILIKONSKA ILI AKRILATNA žbuka. Omjer mješanja i sastav hirofe određen je važećim građevinskim normama.
M M / 11.12.2008 20:11
Poštovani, Interesira me na koji način se nanosi impregnacija na knauf. Da li valjkom ili drugačije? Da li je moguće da će se vidjeti mrlje nakon bojanja zida ako impregnacija nije nanesena ravnomjerno? Planiram to sama raditi, pa bi mi Vaši odgovori puno pomogli... :)
ODGOVOR
Impregnacija se nanosi valjkom ili građevinskom četkom. Impregnacija koja se koristi prije bojanja unutarnjim bojama, bijela je tekućina te se dobro upija u podlogu i ne vide se mrlje. PS. Dali se nam krivu email adresu pa vam nismo mogli odgovoriti emailom.
I / 10.12.2008 21:46
Stovani, dnevni boravak star 30-ak godina zelimo osvjeziti sepom z 200 a strop sepom z 100, stare naslage licilackih radova smo skinuli i dosli do prvog krecenog sloja koji je dosta tanak i cvst, potrebno ravnanje zidova. Koji je radni postupak potreban i koje matrijale koristiti da bismo imali jos ljepsi boravak? Hvala
ODGOVOR
Potrebno je ostrugati prvi sloj kreča do podložne žbuke, te ako je potrebno žbuku izravnati našom žbukom VC40 ili F900. Nakon sušenja, na zid možete uz impregnaciju nanijeti SEP-Z 200 ili SEP Z100.
z b / 9.12.2008 11:17
Imam terasu za goste 60 m2 pokrivenu sa 15cm jalovine, ali je naceo zub vremena, planiram na njega postaviti betonske ploče 40*40*4 cm ( samoborka )sa obrubom dali je to u redu? čime ljepiti? Koliku ostaviti fugu? čime isfugirti? podloga je što se čvrstoće tiće u dobrom stanju. Molim ideju za postavljanje i tehnologiju postavljanja. hvala!
ODGOVOR
"Iako smo pomalo u nedoumici je li vaša terasa obložena drvenim jelovim ""planjkama"" ili slojem zemlje (jalovine) ni jedna od navedenih podloga nije pogodna za polaganje betonskih ploča. Betonske ploče u pravilu se polažu na sloj pijeska granulacije 2-4 mm, na podlogama - drenažni sloj krupne granulacije ili AB ploča. Ploče je najbolje polagati jednu do druge (na rubovima su lagano skošene)te fugu zapuniti kvarcnim pijeskom. Ako se ploče polažu na betonsku podlogu ista mora biti izvedena s pravilnim padovima s osiguranom odvodnjom (kanalice)."
A Č / 2.12.2008 7:25
Dali i vi posjedujete certifikat za termoizolacijski sistem za fasade kao što to imaju konkurenti?
ODGOVOR
Samoborkini toplinski sustavi TERMOZOL, TERMOZOL EPS, TERMOVOL i TERMOLAM posjeduju ETICS certifikat sukladnosti izdan od strane IGH i pod stalnim su njihovim nadzorom.
N S / 1.12.2008 8:52
"Poštovani, imam sagrađenu I etažu kuće već 15-tak godina koja je ožbukana klasičnom cementnom žbukom i preko koje je navučen bijeli SEP. Sada smo naknadno dogradili još jednu etažu i potreban nam je savjet sa čime ožbukati tu II etažu budući da namjeravamo cijelu kuću (I i II etažu) ""ujednačiti"" i po mogućnosti da završni sloj ne bude SEP nego neka silikatna ili silikonska završnica (baš se i ne razumijem u fasade). Napomoinjem da je donja etaža zidana sa 25 com klasične opeke, a gornja etaža sa 25 cm NEXE termo opekom. Kuća je uz samo more. Da li bi imalo smisla gornju etažu ožbukati sa termo žbukom. I posljednje pitanje: ta II etaža je visoko potkrovnje sa kosom AB fert pločom - ima li smisla za toplinsku izolaciju vanjske zidove sa unutarnje strane obložiti 5/7 cm YTONG blokovima i na njuih nanijeti klasičnu unutarnju žbuku. Unaprijed zahvaljujem i nadam se da ćete odvojiti malo vremena za navedena pitanja. S poštovanjem, Neven Strmota "
ODGOVOR
Preporučamo gornju dograđenu etažu ožbukati laganom žbukom VC 20 L (uz prethodno nanošenje CEMENTNOG ŠPRICA) u debljini 2-3 cm, odnosno u ravnini sa postojećom žbukom prizemlja (obavezno rabicirati spoj dviju etaža). Staru žbuku temeljito ispitati, po potrebi otkloniti sve slabodržeće dijelove, te oprati cijelu površinu vodom pod tlakom. Izvesti eventualno potrebna krpanja. Obje površine (staru impregniranu vodom razrijeđenim UNIVERZALKONCENTRAT GRUNDOM, novu navlaženu vodom) obraditi TERATERMO GLETOM. Za završnu obradu preporučamo SILIKONSKU ŽBUKU ili akrilatnu žbuku TERAKRIL, uz prethodnu impregnaciju podloge MINERALKVARC GRUNDOM OBOJENIM.
h b / 30.11.2008 21:28
Unutarnje zidove na novogradnji žbukao sam VC40 i pojavile su se pukotine. Zanima me čime bih te zidove gletovao i je li potrebno strugati ih i stavljati impregnaciju prije gletovanja. Unaprijed zahvaljujem!
ODGOVOR
Ukoliko je riječ o lasastim paučinasto raspoređenim pukotinama sanaciju je moguće izvesti gletanjem površina TERANILOM uz prethodnu impregnaciju podloge, vodom razrijeđenim UNIVERZALKONCENTRAT GRUNDOM.