Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

c / 27.6.2010 15:08

imam kuću na moru na kojoj je cem.žbuka i fasadna boja. dali na to mogu ići sa silikatnom žbukom 2 mm i šta moram prije napraviti ?

ODGOVOR

Boju treba mehanički ostrugati, oprati vodom pod pritiskom i pregletati TERATERMO GLET-om uz rabiciranje staklenom mrežicom u sloju gleta.
Dan ranije impregnirati grundom i nanijeti završnu žbuku, prema izboru silikat ili akrilat.
Preporuka za more je akrilatna žbuka.

S / 27.6.2010 12:18

Poštovani,
Pitanje 1. planiram izvesti ectis sustav na kući udaljenoj par metara od mora,svakodenavno je izložena vjetrovima koji po zidovima nanose morsku vodu u obliku pare,tako da su sad zidovi posoljeni, zidovi su izgrađeni od šupljeg betonskog bloka 20cm, molim preporuku za izvedbu sustava(ima li smisla ispirati visokotlačnim čistačem). Inače stiropor je 10 cm, kao i savjet za završnu žbuku, akril ili silikon.
Pitanje 2. koju unutarnju žbuku preporučate da bi osigurala dobru zrakonepropusnost, ugodnu klimu, a može se lako nanositi ručno, debljina oko 1 cm.
Zahvaljujem,
lijep pozdrav.

ODGOVOR

Prije ugradnje sustava obavezno je pranje zbog zaostale posolice. Preporuka za završnu žbuka je silikonska žbuka.
Za unutarnje radove odaberite GV 10 žbuku.

ž l / 27.6.2010 9:56

Streha ispod krova je izvedena kao sanduk od OSB ploča obojeno u bijelo. Kako kvalitetnije riješiti ovaj detalj. Da li na ploče mogu ljepiti stiropor (1 do 2 cm max) i onda isti mrežicom i premazima obrađivati? Molim i za savjet koju fasadnu žbuku ili premaz staviti na postojeći demit sustav sa završnim edel putzom obojanim fasadnom tamno crvenom bojom koja je izgubila prvotni ton. Kako najbolje obnoviti i osvježiti navedeno?

ODGOVOR

Proizvode koji se mogu ugraditi na OSB ploče nemamao deklarirane, tako da vam iz svog proizvodnog programa ne možemo ponuditi ništa što možete upotrijebiti na tim pločama.
Ako ste koristili edel putz koji set bojali, najbolje bi bilo upotrijebiti boju koju ste koristili i prvi puta.
Kao zamjenu za postojeću boju koju imate, možete koristiti naš TERATON V u boji prema izboru iz naše ton karte.

T V / 26.6.2010 14:32

"Poštovani,
rušili smo pregradni zid te smo ""šliceve"" na plafonu zatvarali žbukom po vašoj preporuci(budući da je spoj nove i stare žbuke), to smo naravno kasnije fino požbukali, impergnirali te pogletali i na kraju pokrečili.
Nakon mjesec dana na tim dijelovim došlo je do laganog šprungiranja plafona.
Što nam je napraviti?

Unaprijed Vam hvala na savjetu.


"

ODGOVOR

Ako su pukotine koje su se pojavile lasaste upotrijebite slikonski kit za zapunjavanje pukotina. Ako su pukotine doboke potrebno je ostrugati boju i glet te ponovno pregletati uz rabiciranje staklenom mrežicom u sloju gleta.

M K / 29.6.2010 11:04

Poštovani, na opločnjacima su nam se u dvorištu dva dana nakon postavljanja pojavile bijele fleke koje nam izgledaju kao da je po njima prolivena neka boja. Proizvođač nam kaže da je riječ o salitri i da je to normalna pojava. Je li normalna ako su opločnjaci izrađeni po svim pravilima i može li se to nekako ukloniti jer je smisao opločnjaka da uljepšaju dvorište a to sada izgleda ružno. Hvala, pozdrav!

ODGOVOR

"Postojeći odgovor možete naći putem tražilice u gornjem desnom uglu naših web stranica tj.
ovo je direktna veza do tog odgovora"

M K / 24.6.2010 11:32

Postovani, molim odgovor.

Kako očistiti bijeli fasadex sa plave fasade?
Hvala!

ODGOVOR

Bijeli fasadex ne možete očistit s plavog.
Jedino možete prebojati površinu s plavim.

d / 22.6.2010 15:38

imam problem zbukeri su sfusali zidove ima odstupanja od 0.5mm do 1cm zbukali su gipsanom zbukom s kojim materijalom poravnati te zidove

ODGOVOR

Ako su izvođači napravili grešku prilikom žbukanja potrebno je da to i otklone.
Ono što vam mi možemo ponuditi iz našeg programa za sanaciju je BETONFIKS - gips vapnena masa uz impregnaciju KONTAKT GRUND-om minimalno dan ranije.

B N / 20.6.2010 8:19

Poštovanje!

U fazi sam gradnje obiteljske kuće P+1, zidano klasičnom ciglom 29cm pa me zanima koju bi debljinu stiropora preporučili kao optimum za zaleđe Rijeke kao i vrstu završnog sloja?

Također me zanima da li imate saznanja o subvencionoranju ulaganja u fasade od države jer dobio sam informaciju da je u Sloveniji moguće dobiti subvenciju do 25% vrijednosti fasade ako se stavlja izolacija od minimum 12 cm te se večina investitora odlučuje na 15cm

ODGOVOR

Obzirom na vrstu i debljinu ziđa preporučamo izvedbu povezanog sustava za vanjsku toplinsku izolaciju sa pločama ekspandiranog polistirena debljine najmanje 8 cm. Za završnu obradu preporučamo akrilatnu završno dekorativnu žbuku TERAKRIL ili SILIKONSKU ŽBUKU.

Prema raspolaživim informacijama na području RH za sada nema subvencioniranja izvedbe niskoenergetskih ili pasivnih kuća.

I M / 18.6.2010 20:29

Poštovani,

živim na 5. katu zgrade od ukupno 7. Kada pada jaka kiša, obično ljeti prolom oblaka, i kada kiša snažno udara na fasadu, u okviru prozora, na spoju prozora i zida pojave se vlažne mrlje. Kada kiša pada mirno i stabilno, tada mrlja nema i sve je u redu. Mislio sam da je problem u prozoru. Promijenio sam taj drveni prozor PVC stolarijom kod pouzdana proizvođača i montažera uz dobro obavljene zidarske radove. Međutim, kod sljedeće jake kiše koja je snažno udarala u fasadu zgade (ljetni pljusak), mrlje su se opet pojavile, problem očito nije u prozoru, jer su se mrlje pojavile na identičnim mjestima, iako u manjem broju. Fasada je inače oblagana stiroporom. Je li moguće da fasada negdje propušta uslijed oštećenja stiropora i onda se slijeva kod mene, po sistemu, voda uvijek pronađe put i negdje završi? Kako riješiti problem?

ODGOVOR

Moguće je da do zacurijavanja dolazi na spoju prozorski okvir - zid, ali isti tako nije moguće isključiti druge izvore navlaživanja. Potrebno je temeljito ispitati cijelu površinu pročelja, poglavito detalje spojeva, kako bi se utvrdilo stvarno mjesti prodora vode (što može biti i pukotina).

Tek po utvrđivanju uzroka moguće je dati prijedlog sanacije.

v d / 16.6.2010 23:24

molim za pomoć uređujemo staru drvenu kuću na unutarnje zidove nebi stavljali knauf nego bi žbukali zidove pitanje je dali je to moguće i koji proizvod nam preporučujete
havala, hvala

ODGOVOR

Preporučamo unutarnje zidove drvene kuće obložiti gips-kartonskim ili gips-celuloznim pločama.
Kod žbukanja drvenih podloga velika je vjerojatnost pojave pukotina, bez obzira na obvezno rabiciranje podloge pocinčanim punktiranim rabicom.