Zanima me koji biste proizvod preporučili za popravak odnosno sanaciju rupa i oštećenja u fasadi.Kuća se nalazi u iznimno vlažnom području ( šuma i jezero) i na nekim djelovima je fasada napukla a na nekima se skroz odlomila. Pošto nisam u financijskoj mogućnosti sanirati cijelu kuću, odnosno kompletnu fasadu, preventivno bih zakrpao rupe i sve prefarbao u jednu boju. Zahvaljujem unaprijed
ODGOVOR
Na Vaše pitanje ne možemo kvalitetno odgovoriti jer ne znamo: - Kakva je zidna konstrukcija (zidovi kuće) - Koji slojevi žbuke su na vanjskim zidovima objekta - Da li je završna fasadna žbuka ili su zidovi bojani - Koje je kvalitete žbuke na zidovima Predlažem da me nazovete na tel .01/3322833 ili 091 3322833 (Krešo Mazić), pa ćemo riješiti sve dileme !
T M / 27.9.2012. 14:16:10
Poštovani,
Na kući trenutno imam SEP grube granulacije budući je kuća stara 40-ak godina. Na postojeći sep želim staviti novi ali fine granulacije. Molim pomoć što od materijala sve trebam kupiti (naravno u Samoborki). Dali osim mrežice, ljepila i sepa treba još nešto?
Zahvaljujem na odgovoru,
ODGOVOR
Pri obnovi Vaše fasade trebalo bi: 1. Staru fasadu dobro oprati vodom pod pritiskom 2. Na osušeni stari SEP nanijeti MINERALKVARC GRUND (0,3 l/m2) 3. Pregletati stari SEP TERATERMO gletom u debljini cca 2-3 mm te utisnuti staklenu mrežicu PRIMAFAS 160 (preklop cca 10 cm). Potrošnja mrežice 1,1m2/m2 , te TERATERMO GLET cca 3-4 kg 4. Na osušeni glet nanijeti novi sloj TERATERMO gleta cca 2mm.Potrošnja cca 3 kg. Nakon cca 14 dana imregnirati podlogu MINERALKVARC grundom (=,2 l/m2) 5. Nanijeti SEP Z-200 u boji po ozboru iz naše ton karte ($ kg/m2) 6. Preporučamo bojanje izvedene SEP fasade egalizacijskom bojom MINERALKOLOR (u tonu kao traženi SEP).Potrpšnja boje 0.3 l/m2.
d đ / 26.9.2012. 21:59:54
poštovani, zanima me maloprodajna akcijska cijena za silikatnu fasadu 2,5 mm, boja breskva. te cijena za teraplast 1,5 mm, i koliko m2 se napravi od 1 kg teraplasta hvala
ODGOVOR
SILIKATNA ŽBUKA Z isporučuje se u granulacijama 1,5 ; 2 i 3 mm. Potrošnja SILIKATNE ŽBUKE Z 2 mm je 3,5 kg/m2. Pakiranje je kanta 25 kg. Cijena svih raspoloživih tonova je 13,13 kn/kg.
Potrošnja TERAPLASTA G (1,5 mm) je 4 kg/m2. Pakiranje kanta 25 kg. Cijena je 11,63 kn/kg.
D D / 25.9.2012. 15:08:00
Cijenjeni možete li mi odgovoriti dali sa Vašom laganom podložnom žbukom VC20L mogu žbukati sanitarne prostorije i na nju ljepiti keramika. Hvala.
ODGOVOR
VC 20L ne preporučamo da se primjenjuje u sanitarnim prostorijama zbog stalne kondezne vlage u takvim prostorima. VC 20L u svom sastavu ima lagane agregate te se nakupljanjem vlage može desiti da se žbuka navlaži, i s vremenom naruši njezina čvrstoća što može utjecati na odvajanje žbuke od podloge ili odvajanje pločica od žbuke. Za sanitarne prostore upotrijebite VC 40
M C / 24.9.2012. 14:45:09
Poštovani,
da li je moguće primjeniti Samoborka Univerzalkoncentrat grund + Teranil za završni sloj (gletanje) pri obradi gipskartonskih (Rigips, Knauf) ploča? Unutarnje uređenje dakako. Ako da, u kojem omjeru, pošto vidim da je omjer za klasične žbukane zidove 1 (UKG) : 3 (voda).
Lp,
M.C.
ODGOVOR
TERANIL se može bez problema upotrijebiti za završnu obradu, gletanje gips kartonskih ploča. Impregnacija UNIVERZALKONCENTRAT GRUND nanosi se neposredno prije gletanja razrijeđen s vodom u omjer 1:2 (1 dio UKG : 2 dijela vode). Za gletanje gips kartonskih ploča možete upotrijebiti i naše proizvode namjenjene za obradu gips kartonskih ploča GIPSOFIL i GIPSOGLET. Gipsofil je masa za zapunjavanje i armiranje spojeva gips ploča, dok je gipsoglet namijenjen za gletanje i ispunu pukotina gips ploča do 80mm debljine.
D H / 23.9.2012. 21:27:34
Poštovani, trenutno mi stavljaju novu fasadu prema vašim termozol sustavu na objektu kraj Varaždina. Nije mi jasno koja je razlika između akrilatne i silikatne završne žbuke. Kad se uzima koja žbuka? Osim toga me interesira dali je to istina da tamnije završne žbuke prije isblijede i da sa njima nastanu prije problemi. I na kraju: ima li neko jamstvo na vaše proizvode i koliko pod kojim uvjetima traje?
ODGOVOR
Razlika između silikatne i akrilatne žbuke je u sastavu iz koje je žbuka proizvedena. Silikat je na bazi vodenog stakla i odlikuje ga parapropusnost, dok je akrilat na bazi polimerne disperzije i odlikuje ga vododbojnost. Što se tiče granulacije teksture i boje obje žbuke su iste. U akrilatu postoji velik izbor boja, dok u silikatu pastelini tonovi. Ako se izvodi toplinski sustav, bez problema se mogu ugraditi obje žbuke. Odabirom žbuke čiji je Y=faktor refleksije manji od 25 postoji mogućnost da žbuka s vremenom izgubi željeni ton za nekoliko nijansi , zbog prevelikog termičkog naprezanja. Garanciju na naše proizvode dobijate od nas - Samoborka d.d., dok garanciju na izvođenje radova daje izvođač radova.
d K / 22.9.2012. 13:00:59
Poštovani Na postojeće unutrašnje zidove koji su ožbukani sa riječnom pržinom i obojani samo sa vapnom nastale su male pukotine tj. došlo je do pucanja zbuke na mjestima.Htio bih to pregletati sa Teranilom i rabicirati cijele zidove molim da mi objasnite postupak
ODGOVOR
Ako su pukotine samo površinske, treba ostrugati površinu žičanim četkama od vapnene boje, dobro je otprašiti od prašine, impregnirati UNIVERZALKONCENTRAT GRUNDom neposredno prije izvođenja radova, te pregletati TERANILom u dva sloja s time da se u prvi sloj utisne staklena mrežica za unutarnje radove.
U koliko se pukotine prostiru kroz cijeli presjek žbuke potrebno je prvo sanirati žbuku, a tek onda možete pregletati TERANILom.
Tehničke upute za upotrebu naših proizvoda nalaze se na našoj web stranici: http://www.samoborka.hr/dokumenti-i-cjenici/tehnicke-upute/zbuke-premazi-i-ljepila .
v / 20.9.2012. 18:32:54
Betonski balkon star cca60 godina planiram prevući kulirom debljine oko 20 mm. Beton je očišćen od mehaničkih nečistoća. Čime da tretiram površinu betona prije nanašanja kulira?
ODGOVOR
Majstor koji će vam izvoditi prani kulir najbolje zna pripremiti podlogu. Podlogu prije obrade pranim kulirom potrebno je samo navlažiti vodom, ako se postojeći beton ne ljušti i ne odvaja.
a b / 20.9.2012. 14:30:31
Poštovani, imam Schiedel dimnjak obložen bijelom fasadnom ciglom. Dimnjak je preživio požar u ratu zapaljene kuće i naknadnu obnovu kuće. Dimnjak je zidan 1980. god. s vanjske strane kuće (naslonjen na zid kuće ) i fasadna cigla je porozna, po površini su vidljive rupice. Kako sanirati fasadnu ciglu gletanjem vodonepropusnom masom (bez kasličnog žbukanja)? S poštovanjem, Alen.
ODGOVOR
Gletanje fasadne opeke nije moguće jer glet masom nećete moći prekriti fuge između opeke. Najbolje je dimnjak ožbukati žbukom VC 50 u debljini do 1 cm, te nakon toga podlogu možete pregletati ili TERATERMO GLETom i nanijeti završno dekorativnu žbuku ili REPARATURNIM MORTom te ili prebojati fasadnom bojom ili nanijeti završno dekorativnu žbuku.
B M / 18.9.2012. 16:58:17
Probušena je rupa u zidu podruma radi kanalizacijske cijevi ispod razine zemlje. Kako to kvalitetno zatvoriti da ne curi voda u podrum?
ODGOVOR
Rupu možete zatvoriti upotrebom HIDROSTOP žbuke kojim ćete ispuniti otvor oko cijevi. Dodatno, nakon brtvljenja površinu oko cijevi premažite HIDROPROTEKTOM zbog dodatne zaštite od prodora vode.