Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

a h / 12.4.2013. 12:55:56

postovani,nameravam da kupim jednu stariju kucu 9 x 8 m,ali izmedju spratova nema ploce da li je moguce ugraditi ploci i koliko bi me otprilike kostalo,pozdrav ah

ODGOVOR

Samoborka d.d. se ne bavi izvođenjem građevinskih radova. Za sve detaljnije informacije i cijene vezanih uz izvođenje radova trebate kontaktirati statičara koji bi ocijenio da li je moguće na postojeću kuću ugraditi armiranobetonsku ploču ili ne, odnosno izvođače građevinskih radova za konkretnu cijenu.

G K / 12.4.2013. 12:15:59

Poštovani,
planiram lijepiti pločice na pod, unutra.
Postojeća podoga je stari beton koji je prije 10-ak godina prefarban bojom za beton. Boja je plastične strukture, izuzetno dobro se drži za beton (nije je moguće mehanički ukloniti). Površina ne upija vodu, prljava je od hodanja te se ne može oprati. Prostorija je površine 24 m2 te nije ravna, već je u sredini nizina od cca 2,5 cm.
Molim Vas savjet na koji način izvesti kvalitetno vezanje postojeće površine s novim materijalom (koja impregnacja) te na koji način izravnati površinu (ljepilom za pločice u više slojeva ili nekim drugim proizvodom)?

ODGOVOR

Prije svega trebate mehanički ukloniti boju za beton, jer niti jedan proizvod neće dobro prianjati za podlogu ukoliko se stara boja ne skine.
Neravnine na podu možete izravnati samonivelirajućom podnom masom za izravnavanje TERANEKS , u dva sloja. Podloga mora biti čista, odprašena, čvrsta i suha, te prije neposrednog nanošenja TERANEKS-a potrebno je podlogu impregnirati UNIVERZALKONCENTRAT GRUND-om, u omjeru 1:1 s vodom. Pošto ploha nije veća od 30 m2, nije ju potrebno dilatirati, uz zidove položiti trake toplinsko izolacijskih materijala širine cca 1 cm, a visine 10 cm.

Za sve detaljnije informacije možete kontaktirati tehnološku službu za savjete, ili pogledati tehničke upute proizvoda na našoj web stranici.

b š / 11.4.2013. 6:03:37

Imam fasadu na kući akrilkolor boju nanesenu na finu žbuku.pojavile su mi se pukotine tanke ispod cirklaža ,ispod prozora vertikalne i još na nekolio mijesta.koju bi trebao staviti fasadu da se te pukotine ne vide,naime probao sam na nekim mjestima staviti mrežicu sa ljepilom ali se nakon pola godine opet pojavljuju pukotine ali ovaj put u vidu paučine.alijepi pozdrav i unaprijed hvala.

ODGOVOR

ukoliko se nakon sanacije pukotine nisu pojavile na istim mjestima kao prije, potrebno je prebrusiti boju koja je nanesena na finu žbuku, prebrušenu i odprašenu podlogu impregnirati KONTAKT GRUNDOM, te nakon toga nanijeti TERATERMO GLET u prosječnoj debljini do 3 mm. Ukoliko su pukotine lasaste i paučinaste, nije potrebno armiranje staklenom mrežicom.
Za završnu obradu možemo preporučiti mineralne žbuke koje se nanose nakon 10-14 dana, i silikatne ili akrilatne žbuke koje se nanose nakon 21 dan.

Bilo bi dobro znati da li se te pukotine prostiru kroz cijeli presjek žbuke, odnosno da li su duboke, ili su površinske.
Ukoliko se pukotine protežu kroz cijelu debljinu žbuke, preporučljivo je da se na mjestima tih pukotina žbuka otuče, da se vidi razlog zbog čega je došlo do njih, zatim treba ponovno ožbukati te rabicirati spojeve različitih materijala, nakon toga pregletati TERATERMO GLETOM, i onda nanijeti završni sloj.

M M / 7.4.2013. 21:57:39

Poštovanje,
Prije 2 godine na kucu sam postavio stiropor fasadu, na 2 mjesta uz balkone unutra mi je pustilo vlagu, tj vlaze zidovi. Izvani se fasada naslonila na keramicke plocice koje su prije postavljene na balkon. Ja mislim da stiropor ploce nisu na dnu skroz namazane i da odatle vlazi. Imate li vi kakav proizvod (silikon...) ili nekakvo drugo rijesenje za moj problem? Unaprijed zahvaljujem,
Miljenko Markoč

ODGOVOR

Ukoliko spoj sustava i keramičkih pločica nije dobro izveden dolazi do problema vlaženja u prostoru.
Treba provjeriti kakao je izveden spoj i tek onda pristupiti sanaciji.
Trajno elastične i silikonske kitove nemamo u svom programu.
Potrebno je otvoriti tj.zarezati fasadu i maknuti pločice te sanirati spoj hidroizolacijskim premazom.

d š / 7.4.2013. 13:08:08

kakvim materijalom obnoviti fasadu na montažnoj kući hvala

ODGOVOR

Sve ovisi o tome što se sada nalazi na fasadnoj površini montažne kuće i želite li ugraditi toplinski sustav ili samo završnu žbuku.
Molimo da nam napišete što se sada nalazi na objektu i što želite ugraditi da vam možemo predložiti sanaciju.

K Č / 6.4.2013. 22:40:03

Kuća na moru, fasada klasična, završno SEP 2, nakon 10 g ispucala na dosta mjesta. Propušta vodu mjestimično. Moim savjet kako pokrpati pukotine i čime je premazati da postane otporna na vodu pod pritiskom (bura+kiša)? Također molim i cijene tih sredstava po m2. Unaprijed hvala1

ODGOVOR

Ako su pukotine lasaste i male može se polimernom masom za gletanje TERAFAS KIT premazati i obojati fasadnim premazom TERATON V u boji prema izboru.
Ako su pukotine velike potrebno je SEP skinuti do podloge što više, podlogu oprati vodom pod pritiskom impregnirati KONTAKT GRUND-om dan ranije te pregletati TERATEMO GLET-om u dva sloja s rabiciranjem staklenom mrežicom u sloju TERATERMO GLETA te nakon sušenja od 10 dana ugraditi završnu žbuku prema izboru SEP+MINERALKOLOR, AKRILAT,SILIKON u teksturi, granulaciji i boji prema izboru iz naše ton karte.
Sve cijene dostupne su na našoj internet stranici http://www.samoborka.hr/dokumenti-i-cjenici/cjenici , Cjenik žbuka premaza i ljepila .

G B / 6.4.2013. 21:36:23

Poštovani,
napravio sam jednu nadstrešnicu sa pečenjarom, koja se naslanja na kuću. No, ranije oko kuće je izvedena armiranobetonska staza, širine preko 1 m, a pod u nadstrešnici je isto tako betonirana, i sad je zapravo došlo do spoja između te dvije betonske površine, koje bi trebale tvoriti neku jedinstvenu cjelinu. No, na spojevima tih dviju betonskih ploča, dolazi do razdvajanja, odnosno preko zime i do razlika u visini čak i do 1 cm. Muči me kako i čime to popločiti (keramika), te kako popločiti kad će te oscilacije, vjerojatno potrgati bilo kakvu keramiku ?
Ili je rješenje razbiti cijelu novu ploču i ponovo napraviti bolje i kvalitetnije, ili samo razbiti tu novu ploču u nekoj širini cca 1 m ili više ili manje (kako, koliko ?) i kako taj spoj kvalitetno izvesti, da ne dolazi do tih oscilacija ?
Je li moguće išta kvalitetno napraviti a da se ploče ne moraju razbijati ?
zahvaljujem,
Goran Belošević

ODGOVOR

Staru ploču potrebno je maknuti i napraviti otkop te drenažu i izbetonirati novi sloj ploče u ravni s novom pločom.
Spoj starog i novog betona uvijek će se pojavljivati te je spoj potrebno riješiti diletacijskom profilom koji će se kasnije zapuniti trajnoelastičnim kitom.
Ako stara ploču nećete micati potrebno je preko cijele ploče stare i nove izbetonirati novi sloj u koji je potrebno ugraditi armaturnu mrežu.
Napominjemo da postoji mogućnost da vam se spoj ponovno pojavi ako stara ploča nema dobru posteljicu, tj.pripremu.
Ili treba obje ploče maknuti i izbetonirati novu ploču po cijeloj površini.

S P / 5.4.2013. 23:16:00

Poštovanje,
zanima me koje godine ste počeli proizvoditi sep za fasade?
Hvala!

ODGOVOR

SEP se počeo proizvoditi 1970 godine.

t b / 5.4.2013. 7:51:24

Dali je preporucljivo staviti stiropol na unutarnje zidovei sa cime ih premazat iz vase ponude

ODGOVOR

ukoliko postavljate stiropor s unutarnje strane zida, prostor će se prije zagrijati jer ne grijete vanjske zidove, no isto tako ne akumulirate toplinu u zidovima i kada prekinete s grijanjem vrlo brzo dolazi do hlađenja prostora. Kod izolacije zidova s unutarnje strane granica kondenzacije pomiče se prema unutrašnjosti zida, te ga je na taj način teže isušiti, nego u slučaju kada je granica kondenzacije pomaknuta više prema vanjskom dijelu zida (stiropor postavljen s vanjske strane zida).

Sve informacije za postavljanje sustava možete pogledati na našoj stranici www.samoborka.hr/fasadni-toplinski-sustavi , pa Termozol , a podjednako vrijedi i za postavljanje sustava s unutarnje strane.
Kao završni sloj možete odabrati SEP ili Silikatnu žbuku. Završna obrada sustava bojanjem unutarnjim bojama nije primjenjiva, nego završni mineralni sloj SEP možete naknadno obojiti MINERALKOLOROM, odnosno Silikatnu žbuku SILIKATKOLOROM.

m b / 3.4.2013. 17:12:28

koko ide ljepila kada se stirpšpor lijepi na metar kvadratni.kilaza me zanima

ODGOVOR

za lijepljenje stiropora možete koristiti polimer cementno ljepilo SAMOTERM, potrošnja za lijepljenje (točkasto i rubno) kreće se cca 4-6 kg/m2, za armiranje (prvi nanos temeljnog sloja) cca 4-5 kg/m2.
Ciijena SAMOTERMa je 2,98 kn/kg bez PDV-a .