pozdrav..imamu prizemlju postojecu bet. plocu,dali bih mogao staviti,kao toplinsku izolaciju oko 6. cm.na nju stiropor u kuglicama mjesan sa betonom i vlaknima..hvala vam ...
ODGOVOR
Bolju izolaciju biste postigli da napravite plivajući pod s pločama stiropora debljine 2 cm i da izlijete glazuru debljine 4 cm, nego s laganim betonom.
H Š / 14.11.2013. 19:34:01
Molimo vas da mi hitno odgovorite koje ljepilo koristite za ljepljenje kompozitnog kamena, Hvala.
ODGOVOR
Ukoliko je kompozitni kamen manjih dimenzija možete koristiti naše fleksibilno ljepilo TERATEKT FLEKS, a ukoliko je većih dimenzija možete ga lijepiti poliuretanskim ljepilima. Za detaljnije informacije kontaktirajte proizvođača kamena.
A P / 14.11.2013. 15:26:29
Poštovani!!! Nedavno smo renovirali sobu, cijelu sobu smo ponovno ožbukali s Vašom žbukom za hidroizolaciju SANISIL H, međutim iako na zidovima nigdje nema plijesni, u sobi i dalje smrdi te se plijesan hvata po namještaju...podignuli smo laminat i ploča je suha, ali mokro je na spoju zida i poda..Postoji li kakvo sredstvo za sanaciju?? Unaprijed zahvaljujem.
ODGOVOR
SANISIL H nije hidroizolacijska žbuka, nego sanacijska žbuka za sanaciju unutarnjih i vanjskih vlažnih zidova. SANISIL H je visokoparopropusna žbuka koja omogućava vlagi da ispari iz zidova. Ako vam je velika koncentracija vlage u prostorijama potrebno je redovito prozračivati prostorije. Ukoliko ste mislili zidove hidroizolirati onda ste trebali koristiti mineralnu žbuku za hidroizolaciju HIDROPROTEKT.
D I / 14.11.2013. 15:03:06
Postovani da li mi mozete dati savijet kako je najbolje izolirati cca 25m2 vanjskg zida stana ali sa unutarnje strane, samo ne stiroporom , na koji nacin i uz koje jos komponente? Hvala,pozdrav Hvala, pozdrav.
ODGOVOR
Najbolje rješenje je zidove izolirati s vanjske strane, jer ukoliko toplinsku izolaciju postavite sa unutarnje strane vrlo vjerojatno će vam se nakon određenog vremena pojaviti kondenzacija u zidovima. Postavljanjem toplinske izolacije s unutarnje strane grijete samo zrak u prostoriji, a ne i zidove, pa je neizbježna pojava kondenzata. Ako se već odlučite na stavljanje toplinske izolacije s unutarnje strane, onda možete koristiti mineralnu vunu za izolaciju.
V C / 13.11.2013. 13:42:42
Napravljena mi je stiropor fasada sa akrilnim završnim akrilatnim slojem - zrnca 1,5. Nakon navučenog završnog sloja nakon otprilike 5 sati pala je jaka kiša i na sjevernoj strani u unutrašnjim uglovima i na pojedinim mjestima veličine teniske loptice isprala granulaciju. Dali se mogu sanirati samo oštečenja bez vidljivog prelaza?
ODGOVOR
Oštećenja možete sanirati nanošenjem novog sloja na mjestima gdje je kiša isprala žbuku, ali vidljive prijelaze između novonanesenog sloja i postojećeg nemoguće je izbjeći.
G Đ / 13.11.2013. 12:15:02
Od čega se sastoji proizvod KULIRMIX, i da li je potrebno u nju dodavati mješavinu zrna. Hvala
ODGOVOR
Kulirmix je obojena mješavina cementa i aditiva, koja se naknadno miješa sa zrnom u omjeru 1:1 do 1:2.
B U / 12.11.2013. 9:29:14
Poštovani! Molim vaše mišljenje i savjet. U Kolovozu ove godine sam na postojeću fasadu (sep) stavljao stiropor fasadu koja je isto tako bila sep, Debljina stiropora 5cm, mislim da je bilo dvoje ruke gletanja (klebesparhlt) i stavljena je mrežica. Izvođač radova uzeo je fasadu Samoborke sep (šifra fasade: 3072 y76 i 3070 y28). Nakon svake kiše fasada je sa sjeverne strane jako mokra i treba čak do tri dana bez kiše da se posuši što jako narušava izgled kuće.
Zanimaju me neke stvari: 1. Koja je vrsta fasade bolja: čisti sep ili silikatna fasada i zašto? 2. Bojim se zime da se ne bi desilo da bude fasada mokra i da dođe neki jači minus da se ne bi fasada ljuštila ili nešto drugo. 3. Postoji li mogućnost da izbiju kakve gljivice ako bude fasada često mokra ili da ne postane šarena i može li od toga izbiti vlaga u kući? Šaljem vam u prilogu nekoliko slika fasade slikano 2 dana nakon kiše i molim vas za savjet.
Hvala!
ODGOVOR
Obje završne žbuke SEP i SILIKAT su kvalitetne i odabir nije upitan. Razlika između žbuka je u sastavu sirovina iz koje se proizvode. SEP je prirodna mineralna žbuka visoko parapropusna, ali manje vodoodbojna tj. nakon svake kiše fasadna površina je vlažna te joj je potrebno nekoliko dana da se osuši, a razlog tome je što u prirodnoj žbuci manji udio hidrofobnih dodataka u odnosu na silikatnu ili akrilatnu žbuku. Da se ne dešava neujednačenost izgleda fasadne površine nakon svake kiše, u našim tehničkim uputama a i na svakom našem pakiranju SEP-a preporuča se dodatno hidrofobiranje mineralne žbuke fasadnom bojom MINERALKOLOR. Izvođač radova trebao vas je upozoriti na tu pojavu te je fasadnu žbuku nakon izvedbe mogao prebojati MINERALKOLOR-om. Ako je fasadna žbuka dobro vezala s podlogom zima i hladnoća joj neće ništa učiniti, samo će nakon svake oborine fasadna žbuka izgledati vlažna. Na fasadnoj površini koja je stalno izložena vlazi nakon nekog vremena mogu se na površini pojaviti mikrorganizmi koji umanjuju estetsku vrijednost površine ali ne umanjuju kvalitetu. Naime prirodni materijali u svom sastavu imaju hranjivu podlogu za razvoj mikroorganizama, ali ista pojava može desiti i na silikatnim i akrilatnim žbukama. Dakle, preporučamo vam da kada vremenske prilike dozvoljavaju fasadnu površinu hidrofobirate tj.prebojajte MINERALKOLOR-om i sve će biti u redu, površina će biti zaštićena, ujednačena te se više neće pojavljivati flekavost.
D M / 9.11.2013. 17:05:04
Poštovani Evo ovako imam pitanje stiropor i mrežica i ljepilo su stvljeni 2007...i firma koja mi je to radila je propala... ugl na sudu smo i dosao je gospodin s nekom drugom firmom i oni ce to uraditi do kraja.. međutim vidi se sve kako je ispucalo ..a oni kazu 2 sloja ljepila gore i emulzija i to je to.. pa me strah da na g..... ne namazu kakao i gazu eto ga kolač gotov... pa me zanima vase neko misljenje.. materijal inace je bio rofix ..et hvala unaprijed.
ODGOVOR
pošto je fasadni sustav izveden s ROFIX materijalima najbolje je njih kontaktirati i zatražiti savjet kako sanirati postojeću fasadu.
I J / 7.11.2013. 22:41:19
Postovanje,
Na betonski oplocnik oko kuce i natkrivenu terasu postavio bih betonski oplocnik 40*40*3.8. Za coklu je postavljen reljefni kamen,tako da fuga izmedu betonskog oplocnika i cokle je razlicita 3-10 mm()cime fugirati? Na sto postaviti oplocnik(ne mogu ici sa podlogom debljom od 3-5mm),raditi fugu ili ne(koliku ako da), Moja ideja je flex ljepilo a i trebao bih fugirati zbog odnosa cokla-o plocnik ili postava na rizu(koju) i fugiranje pijesko Molim pomoc Hvala Lp
ODGOVOR
Na opločnik nije poželjno ni preporučljivo ugrađivati betonske ploče. Ugrađeni opločnik morao bi biti iste dimenzije kao i buduća ploča radi lakše ugradnje. Ploče možete ugraditi na ljepilo TERATEKT FLEKS UNILEVEL, bez fuga tj. ploča do ploče, a za fugiranje koristite kvarcni pijesak.
S V / 7.11.2013. 14:54:21
ŠTA OD VAŠIH PROIZVODA MOGU KORISTITI ZA FUGIRANJE I ZA PREMAZIVANJE STARE CIGLE KOJU SAM UGRADIO U POD?
S POŠTOVANJEM I ZAHVALNOŠĆU SIMEUN
ODGOVOR
Za fugiranje stare cigle možete koristiti MORT ZA ZIDANJE FASADNE OPEKE ili TERAMINERAL, a staru ciglu možete dodatno zaštititi i hidrofobirati silikonskom emulzijom SILIKOSAM KONCENTRAT.