Zanima me koliki je vijek trajanja teraplasta g jer razmišljam o ugradnji na jedan potporni zid vece kvadrature.hvala!
ODGOVOR
Postojanost završno-dekorativne žbuke TERAPLAST izvedenoj na potpornim zidovima ne ovisi o trajnosti ugrađenog materijala već o količini vlage prisutnoj u podlozi. Na izolirane potporne zidove preporučamo obraditi visokoparopropusnim žbukama kao SOKL ŽBUKA.
L L / 25.4.2015. 17:22:26
Da li mogu na betonsku ogradu nanijeti silikatnu fasadu ili mi preporucujete neki drugi materijal?
ODGOVOR
Betonsku ogradu preporučamo obraditi REPARATRUNIM MORT-om G ili SAMOTERM GLET-om. Završnu obradu izvesti visokovodoodbojnim završnim žbukama akrilatnom žbukom TERAKRIL ili prebojati bojom TERATON V. Napominjemo da trajnost obrade ovisi o količini kapilarne vlage.
O K / 24.4.2015. 16:54:04
Poštovani, imam staru kamenu kuću na moru na kojemu je nastao prodor vlage na zid (za sada još ne i gljivica). Vlaga je takva da se zid počeo lagano runiti i izbili su mjehuri. Htio bi napraviti sanaciju iznutra nečime protiv vlage. Što mi preporučate? Hvala na odgovoru.
ODGOVOR
Za sanaciju zidova s prisutnom kapilarnom vlagom preporučamo primjenu SANISIL SUSTAVA visokoparopropusnih žbuka. Postojeću žbuku potrebno je odstraniti u potpunosti najmanje 60-cm iznad vidljivog ruba djelovanja vlage. Podlogu temeljito otprašiti, navlažiti vodom te obraditi SANISIL ŠPRICOM. Na očvrsli špric nanijeti SANISIL H žbuku i zafilcati. Po potrebi zagladiti FINOM ŽBUKOM F 900. Završnu obradu izvesti SILIKATKOLOROM.
D M / 24.4.2015. 14:09:57
Poštovani!
Ispred kuće imam jarak dužine cca 30 metara i htio bih taj jarak zatrpati i postaviti betonske cijevi. Kako ne mislim raditi nikakve šahte i kanalice potrebne su mi betonske drenažne cijevi za odvodnju oborinskih voda. Zanima me je li to moguće riješiti na taj način i da li moraju biti sve drenažne cijevi ili mogu svaku drugu staviti drenažnu?? Ili ako imate kakav drugi prijedlog???
Hvala na odgovoru!!
ODGOVOR
Ukoliko postojeći kanal služi za odvodnju oborinskih i slivnih voda, preporučamo korištenje drenažnih cijevi. Promjer cijevi ovisi o očekivanoj količini vode, preporučamo cijevi promjera 80 cm.
D R / 23.4.2015. 14:20:58
Poštovani, trebao bih zaštititi staru betonsku terasu. Ispod nije grijani prostor, pa toplinska izolacija nije potrebna. Mislio sam neku smjesu za izravnavanje, te na to zaštitini sloj otporan na vodu i habanje. Da li je to izvedivo i koji su proizvodi / postupak za to?
hvala!
ODGOVOR
Za izravnavanje betonske površine terase preporučamo REPARATRUNI MORT G, polimer-cementni mort visokih čvrstoća, otporan na smrzavanje. Za završnu obradu preporučamo oblogu keramičkim pločicama uz obveznu izvedBu hidroizolacije HIDROPROTEKT DUOELASTIKOM. Kao ekonomičnije rješenje predlažemo bojanje površine AKROTON-om.
D K / 22.4.2015. 16:03:45
Postovani,
Kupili smo stan u neboderu, te su unutarnji zidovi napravljeni od knauf ploca i siporexa, te su spojevi popucali, a takodjer, su i u samim zidovima se pojavile sitne pukotine. Htio bih gletovati zidove i staviti armiranu staklenu mrezicu kako bih sprijecio ponovni nastanak pukotina u zidovima. Obzirom kako je strop betonski, a zidovi od knauf ploca i siporexa, koji je najbolji nacin za postavljanje staklene mrezice, te koja mrezica bi bila i najprikladnija?
Srdacan pozdrav,
Davor
ODGOVOR
Gletanje vaših površina je potrebno izvesti disperzivnom gotovom masom za gletanje TERANIL MAX u debljini 3-4 mm, a u prvi sloju glet mase utisnite staklenu mrežicu oznake 70 IN. Mrežicu koju je potrebno koristiti je mrežica za unutarnje radove, nikako za fasaderske radove.
a / 22.4.2015. 10:18:14
Molim vas kakva je razlika između SEP-a i edelpuca za unutrašnje zidove i što je bolje.
ODGOVOR
SEP ili EDELPUTZ je mineralna žbuka zaribane ili ribane tekstura, a ovisno tko ju prodaje različit je naziv no namjena joj je ista. Samoborka d.d. ima zaštićeno ime za mineralnu žbuku SEP (po kojoj je poznata više od 50 godina), dok ostali strani proizvođaču koriste naziv edelputz. Žbuka se može koristiti za unutarnje i vanjske radove. Za unutarnje radove odabir mineralne žbuke je dobar i kvalitetan bilo da se žbuka zove SEP ili Edelputz.
v / 22.4.2015. 10:04:52
Postovani,lijepo vas molim savjet. Ne zelim stiropor vec neku termozbuku koja se nanosi masinski ili rucno,a koja je dobar toplinski izolator,koju uzeti i gdje je naci u BiH?
ODGOVOR
Za izvedbu odaberite TERATERMO 100 STANDARD ili TERATERMO 100 EKSTRA žbuku koja se nanosi strojno ili ručno.
Za isporuku toplinske žbuke na području BIH trebate se obratiti firmi S-PRODUKT Vitez te će vam oni moći odgovoriti reći gdje predmetnu žbuku možete kupiti. Telefon: (+387) 030 71 71 71 Fax: (+387) 030 71 71 70 e-mail: info@samoborka.ba adresa: PC 96-II, 72250 Vitez, BIH http://www.samoborka.ba/ .
g p / 21.4.2015. 13:36:14
poštovani, 6m2 ytong blokova sam ožbukao (postavljena rabit mrežica) žbukom WC50 debljine 1.5cm. molim vas da mi kažete nakon koliko vremena sušenja mogu nanjeti fasadnu boju. hvala,
ODGOVOR
Vrijeme sušenja žbuke ovisi o vremenu i može biti do cca 21 dan. Ytong blokove tj.žbuku možete obojati već nakon 15 dana ako je vrijeme suho, toplo i bez kiše. Prije bojanja poželjno bi bilo da VC 50 (vapneno cementa žbuka, a ne WC 50) obradite FINOM ŽBUKOM F-900.
P P / 20.4.2015. 2:08:18
pozdrav. Gleta sam rupe na zidu koje su bile dok na nekim djelovima di te rupe nisu bile ima piture i onda sam i glet lagano skupa s tim drugim djelovima pobrusio da bude sve glatko i kako namjeravam jedan zid obojat u zelenkastu nijansu zanima me dali bi na taj zid di je gletano treba proč impregmenacijom da mi nijanse ne bi bilo ili je nepotrebno.. hvala :)
ODGOVOR
Vaš upit nam je vrlo nerazumljiv, te vam predlažemo da nakon sušenja glet mase, da podlogu zbog ujednačenja svakako impregnirate UNIVERZALKONCENTRAT GRUND-om razrijeđenim s vodom u omjeru 1:1 , neposredno prije bojanja.