Postovani! Zanima me na koji nacin i sa cim bi se dala fasad ocistit... Naime, na dijelovim je zmazana, jer gore u pravcu prljavstine se nalazi spoj lima , koj nije dobro izveden te kisa curi po fasadi. LP
ODGOVOR
Fasadnu površinu, ako je prljava, možete oprati vodom pod pritiskom (mini wash) koji je potrebno prilagoditi površini kako ne bi došlo do njezinog oštećivanja.
S / 16.10.2015. 15:42:44
Poštovani!Molio bih Vas za savjet.U stanu u koji sam uselio je na zidovima navucen grubi SEPza vanjsku fasadu...kako da to skinem ili sta da napravim...zelio bih glatke zidove jer taj SEP nije strucno nanesen .Hvala
ODGOVOR
Ako je postojeći SEP grub potrebno je što više postrugati vrhove sep-a, odprašiti od prašine i impregnirati UNIVERZALKONCENTRAT GRUND-om te pregletati TERANIL-om , u dva sloja uz mogućnost ugradnje staklene mrežice 70 IN u sloju gleta.
N M / 15.10.2015. 7:31:30
Poštovani, Imam konstantnih problema s prodorom vode u podrum, naime zid je betonski (grubi beton) kao i stepenice po kojima silazimo u podrum i nakon svake malo jače kiše u podrum se slijeva voda. Donja ploča je betonska i kroz nju ne prolazi voda, samo kroz stepenice i to na 3, 4 i 5 (od 7) stepenici te se slijeva u podrum. Iz zida mi na 2 mjesta prolazi u visini 4 i 5 stepenice….e sada… Zanima me što preporučujete iz Vašeg asortimana kako bi riješio prodor vode u podrum.
ODGOVOR
Betonske zidove i pod možete premazati hidroizolacijskim premazom BETONPORTEKT DUOELASTIK u dva sloja četkom,valjkom ili gleterom.
m b / 14.10.2015. 20:15:06
kojom bojom se može obojati pregletana stiropor fasada,nebi stavljao nikakav zavrsni sloj fasade(sep ,silikatnu ili dr.)nego samo prebojati ,i koji grund premaz upotrebiti? hvala na savijetu.
ODGOVOR
Toplinski sustav nije primjeren za bojanje, već je potrebno ugraditi završno dekorativnu žbuku minimalne granulacije 1,5 mm. Ako želite obojati objekt , postojeću površinu potrebno je dodatno pregletati univerzalnom mineralnom masom TOP WHITE , u debljini od cca 3 mm i kada se osuši obojati fasadnom bojom TERATON V u dva premaza , impregnacija nije potrebna.
I B / 14.10.2015. 18:00:15
po zanimanju sam građevinski inženjer i molio bih ukoliko je moguće dobiti: - katalog vaših proizvoda sa tehničkim karakteristikama - katalog sa cijenama Vaših proizvoda - ton kartu za ukrasne žbuke, disperivne , puludisperzivne boje za naznakom koje su otporne na <<<<<<<<<<
ODGOVOR
Katalog proizvoda nemamo, a Tehničke Upute Proizvoda (TUP-ove) naših proizvoda možete pronaći na našoj web stranici http://www.samoborka.hr/dokumenti-i-cjenici/tehnicke-upute Cjenik i ton kartu naših proizvoda možete dobiti poštom ili osobnim dolaskom kod nas u Samobor, Zagrebačka 32/a ili Božidara Adžije 12, Zagreb .
n t / 12.10.2015. 17:55:41
Fasadu koja je radjena 1987 (hirofa) bih osvježila bojom.Fasada je u dobrom stanju.Ne mislim stavljati termo izolaciju pa Vas pitam da li je potrebna impregnacija zidova i uostalom sta mi Vi preporucujete(Molim neku najjeftiniju varijantu)
ODGOVOR
Ako je fasadna površina dobra te se ne trusi potrebno ju je oprati vodom pod pritiskom i sušiti 2-3 dana prije bojanja. Površinu obojite fasadnom bojom MINERALKOLOR u dva sloja, impregnacija nije potrebna. Fasadna boja bez obzira na odabir boje ne spada u jeftine proizvode.
a r / 12.10.2015. 14:25:08
Pozdrav, zanima me šta će se dogoditi ako se na kamenu vunu postavi akrilna fasada? Hoće li doći do nakupljana vlage i prijevremenog pucanja fasade. Unaprijed hvala na odgovoru.
ODGOVOR
Akrilatna žbuka se bez problema može ugraditi na kamenu vunu. Potrebno je kamenu vunu pregletati kvalitetnim proizvodom i napraviti armaturni sloj, dovoljno čvrst i u potrebnoj debljini. Do pojave kondenzacije može doći jedino ako se radi o sanaciji objekta koji je zasićen kapilarnom vlagom. Pucanje fasade dolazi zbog neadekvatno izvedenih detalja konstrukcije, rada same konstrukcije uzrokovane statikom i sl., a ne ugradnjom žbuke.
M H / 12.10.2015. 13:32:56
Poštovani,
zanima me na koji se način ožbukani i zaribani zid može pripremiti za lijepljenje keramike. Naime, ožbukao sam prostor izložen vanjskim temperaturama, ali inače suh, vašom žbukom VC 60 i poslije zaribao finom završnom žbukom (nije, doduše, bila Samoborkina, nego Murexinova) na kojoj je eksplicitno pisalo da nije pogodna za naknadno postavljanje keramike, što nisam u tom trenutku ni namjeravao. Međutim, ukazano mi je na to da bi dio zida u blizini peći/štednjaka ipak bilo uputno obložiti keramikom, a ista osoba (majstor zidar starog kova) me uvjerava da bi ljepilo za pločice primilo na navedenu podlogu. Meni se osobno čini da tako završena podloga ipak nije pogodna za to, onako laički. Molim Vas da mi preporučite što da napravim u ovom slučaju.
Hvala i lijepi pozdrav, Marko Horvat
ODGOVOR
Prema opisanom ako je na proizvodu navedeno da nije pogodan za oblaganje keramikom ništa druge ne možete napraviti nego mehanički ostrugati što više postojeći sloj koji je fino zariban. Nakon struganja površinu dobro otprašiti, navlažiti vodom i lijepiti ljepilom koje ima oznaku C2TES1 (TERATEKT FLEKS).
K / 11.10.2015. 21:25:46
Poštovani! Imam dva podruma pod dvije trećine kuće.Kuća je završena i useljena 1993 god.Nikada nisam imao vode u podrumima do prošle godine.Podrumi su su ožbukani cementnim mortom i opločani pločicama pod i zidovi 1,2m visine.Podne pločice su ugrađene u beton tri prema jedan i zalivene cementnim mlijekom zidne pločice ljepljene su ljpilom za pločice Samoborka.Vanjsku hidroizolaciju je nemoguće izvesti.Voda mi prodire na spojevima pločica poda i zidova te kroz fuge podnih pločica. Iznad zidnih pločica pa do visine dokle je podrum u zemlji boja mi bubri i otpada kao i dijelovi žbuke koja se rulji.Podrum je u zemlji 1.80 m. Vanjska izolacija nije izvedena a sada ju je nemoguće izvesti.Od prošle godine 10-ti mjesec pri malo jčim kiim kišama voda mi se poavljuje kao i ovih dana.Molim Vas za pomoć i savjet kako izvesti unutarnju hidro izolaciju i riješiti se vode.Zahvaljuje i srdačno vas pozdravljem.
ODGOVOR
Površinu poda i zida treba impregnirati kontakt grundom, te na osušeni grund nanositi hidroizolacijsku polimer cementnu dvokomponentnu fleksibilnu masu HIDROPRTEKT DUOELASTIK. Na spoju poda i zida ugraditi traku za brtvljenje u prvi sloj hidroizolacije. Žbuku koja se ljušti maknuti sa zida i očistiti do podloge. Premazati hidroizolacijskim premazom i ponovno ožbukati VAPNENO CEMENTNOM žbukom VC 40 ili sanacijskom žbukom SANISIL H.
S M / 10.10.2015. 18:48:22
Poštovani, Prije par godina napravio sam renoviranje dnevnog boravka. Otučena je stara žbuka i majstor je ožbukao prostor sa gotovom kupljenom žbukom.Ne znam iz kojeg smo njemu znanog razloga dodavao je još u tu žbuku cementa(da mu se bolje veže?). Nakon sušenja i nakon dlijetanja Teranilom koje je radio drugi majstor nakon nekog vremena pojavile su se sitne paučaste pukotine koje su sanirane nekom vlaknastom trakom i ponovo na tim spojevima predletane.Sada na tim mjestima se one vidlive i kao da dobro ne prianjaju odljepljuju. Kako to sanirati prije novog bojanja zidova. Zidovi su unutrašnji i ne diletiraju. Srdačan pozdrav
ODGOVOR
Kako se žbukalo gotovom žbukom nije bilo potrebno ništa dodavati osim vode, a ako je majstor sam dodavao sada je samo napravio problem jer je dodatkom cementa u gotov proizvod poremetio vrijeme vezanja i čvrstoću, a vezanjem žbuke za podlogu cement je isplivao na površinu i sada na gletanim površinama uzrokuje problem. Potrebno je slojeve koji su gletani skinuti do žbuke te sloj žbuke ostrugati barem cca 5 mm i obrusiti. Nakon skidanja po potrebi samo prefilcati novim slojem gotove iste žbuke koja je korištena (ako je potrebno izravnati ) te sušiti minimalno 15 dana. Nakon sušenja gletanje TERANILom u dva sloja. Mrežica nije potrebna ako na osušenoj žbuci nema pukotina. Ako se pukotine prisutne kroz presjek žbuke potrebno je rabiciranje u sloju TERANILA staklenom mrežicom 70 IN.