Poštovani , čime bi izravnao postojeću AB ploču ispred kuće, koja služi kao parkiralište za os. vozila. Naime postojeća ploča nije ra vno izlivena pa postoje manja ulegnuća gdje se zadržava voda ( cca 1,5 - 2 cm max ), a ujedno bih napravio i manji pad za odvodnju vode. Zahvaljujem!
ODGOVOR
Površinu možete izravnati upotrebom REPARATURNOG MORTA G u potrebnoj debljini. Prije ugradnje morta površinu treba oprati, očistiti te impregnirati UNIVERZALKONCENTRAT GRUND-om , razrijeđenim s vodom u omjeru 1:1 neposredno prije gletanja.
i n / 26.10.2015. 22:47:13
poštovani dali je potrebno 2 puta nanositi ljepilo na stiropol lik koji meni radi fasadu kaže da ako 2 puta nanosi takozvano jeftino ljepilo može doći do pucanja i kolika vam je cijena završne silikatne naka smeđa boja cca
ODGOVOR
Armirajući sloj na toplinsko izolacijskoj ploči izvodi se obavezno u dva sloja gletanja - prvi sloj u koji se utapa staklena mrežica i drugi sloj na prvi sloj, nakon 24 h. Izjavu izvođača uopće ne bismo komentirali, jer da izvođača zna izvoditi pravilno sustav ovako što ne bi izjavio. Detaljan opis izvedbe naših sustava možete pogledati na web stranici http://www.samoborka.hr/termozol ili na stranici www.hupfas.hr .
Cijena silikatne žbuka 13,50 kn/kg s pdv-om, u kanti 25kg, bez obzira na odabir tona žbuke.
A B / 26.10.2015. 12:19:09
Poštovani, Nedavno sam u dvije prizemne prostorije kuće razbio stari pod ,napravio nutarnju drenažu i izbetonirao deku 10cm, razlog toga je što prostor nije koristio ničemu a bio je dostanizak strop pa sam ga time produbio i spremio za daljnje uređenje, ali sada imam problem sa vodom pošto sam unutra niži od razine tla i kad pada kiša na nekim mjestima mi unutra curi voda i to na mjestima između novog poda i razine vanjskog tla,pošto nisam u mogućnosti ići sa vanjskom sanacijiom šaljem Vam par slika da vidite točno o čemu se radi i da mi ponudite neko riješenje iz palete Vaših proizvoda čime najbolje obraditi tu površinu od novog betona do stare žbuke(tj taj dio koji mi propušta vodu izvana Unaprijed hvala Alen http://i.imgur.com/Wqe1x2u.jpg http://i.imgur.com/794CSqv.jpg http://i.imgur.com/dbze5n3.jpg http://i.imgur.com/CGzhGMg.jpg http://i.imgur.com/tDgg4jL.jpg
ODGOVOR
Zidove i pod premažite hidroizolacijskim premazom HIDROELASTIK 2K , u dva sloja ukupne debljine 3-4 mm.
ž / 25.10.2015. 18:41:40
Poštovani, planiramo sanirati ulaz zgrade koji ima veliku vanjski natkriveni dio. Strop je prekriven nekom vrstom izolacije koji izgleda kao kombinacija slame i betona ( jedan od ponuđača napisao hinkerit) Zgrada rađena 1988 g. Imam tri ponude. Prvi bi samo prebojali sa tri sloja akrilne boje, pokrpali rupe kitom i žbukom. Drugi bi postavili stirodur 3cm, rabic mrežicu u dva sloja ljepila i silikat, a treći radili spušteni stropD112, te prebojali disperznom bojom. Cijene različite i ne znam što je od toga najbolje a što neophodno. Hvala
ODGOVOR
Prema poslanim slikama predviđen je spušteni strop jer je postavljena podkonstrukcija. Najbolje je na to ugraditi cementne ploče Knauf Aquapanel . Spojeve ploča i cijele ploče pregletati s našim proizvodom SAMOTERM F uz rabiciranje spojeva staklenom mrežicom i na pregletane ploče uz odgovarajuću impregnaciju ugraditi završno dekorativnu žbuku prema izboru (akrilat, silikat, silkon).
J M / 24.10.2015. 15:36:21
prije 3 tjedna stavljena mi je stiropol fasada caporol danas sam vidijo da je na dva mjesta napravljena rupa susjedi mi govore da to radi djetlić ima još na nekoliko kuća dali postoji nešto čime bi se to zaustavilo hvala vam ljepo
ODGOVOR
Kontaktirajte proizvođača fasadnog sustava tj. CAPAROL.
I / 22.10.2015. 11:29:00
Zahvaljujem na odgovoru vezano za cokl balkona. Mislio sam da ću za impregnacijom dobiti neki vodoodbojni film koji će zaštititi napravljeno do daljnjega. Vodio sam se time da vidim mahom nezavršene fasade samo impregnirane preko ljepila/gleta. Misli sam da to ima nekog smisla. Molim Vas samo to da prokomentirate. Unaprijed hvala.
ODGOVOR
Impregnacija za fasadne žbuke nema nikakvu vodoodbojnu zaštitu, već je ona sredstvo za bolju prionjivost i ujednačavanje boje plohe, između podloge i dekorativne obojene žbuke. Ako ste površinu pregletali proizvodom kao što je SAMOTERM F, ona može bez problema prezimiti određeno vrijeme ako su sve ostale radnje napravljene adekvatno (ugrađeni okapni profili, kutni, zabrtvljeni spojevi silikonom i sl.) .
S P / 21.10.2015. 23:39:06
Poštovani, konzervatorski uvjeti za zgrade koje se obnavljaju su prema nalazima restauratora takvi da se traži na starom kamenom zidu prizemlja vapnena žbuka krupnijeg granulata a u tom stilu bi trebao biti i sokl, ako je moguće). Na gornjem katu koji je 10 cm uvučen, vapnena žbuka je finijeg granulata. Onda taj gornji dio je problematičan u toliko što se žbuka drveni zid (hrastove fosne) onako kao se nekada radilo: ukoso preko fosni postavljane letve na razmacima cca 30 cm, između nabacano blato sa slamom i preko vapnena žbuka. Obzirom da drvo radi ne znam čime izvesti amortizirajući sloj da žbuka brzo ne popuca. Zgrade se nalaze u Samoboru.
ODGOVOR
Možete upotrijebiti, u sloju vapnene žbuke ili prije žbukanja na blato i slamu, pocinčani punktirani rabic ili trstiku ali građevinski (rijeđe) pletenu, a ne pokrivnu za zaštitu od sunca (gusto pletena).
I / 21.10.2015. 11:25:13
Pozdrav, neke detalje na coklu balkona (čelo) sam napravio sa TERATERMO žbukom, pogletao sa ljepilom oznake Samo...F i prijelaze izmeđi XPS-a i termožbuke armirao mrežicom. Biko mi je požbukati najednostavnije jer sam želio premostiti različite neravnine i kuteve što bih sa stiroporom bilo znatno teže. Sada bih tako ostavio do daljnjega. Dali bih dobro sada to impregnirati nekim grundom i da čeka neka bolja vremena kad će se završavati fasada na kući. Pretpostavljam da će se kroz godinu/dvije ponovo morati impregnirati grundom i navući gore teraplast ili neka završna fasada ? S obzirom da će u međuvremnu preko toga povremeno curiti voda sa balkona koji je napravljen sa padom , te nema neke okapnice nadam se da neće smetati napravljenome.
Unparijed zahvaljum, vjerni Samoborac
ODGOVOR
Kada ćete izvoditi završni sloj na fasadnoj površinu tada ćete površinu impregnirati odgovarajućim grundom, neovisno da li će to biti sada ili kasnije. Fasadna površina se samo jednom impregnira i ako se Impregnacija izvodi sadi nema nikakvu svrhu.
J V / 19.10.2015. 19:31:48
Fasada rađena od bijelog cementa se poćčela odvajati od objekta, tako da smo nezdrave dijelove fasade uklonili. Uklonili smo oko 40% nezdrave fasade, dok je ostali dio fasade iznimno čvrst i jako teško se odvaja od zida, Zid je napravljen od betonski kvadri na koje je nanessen cementni špric i sloj fasade od nekih 3 cm. Dali bi mogli na taj obijeni sloj staviti stiropor od 8 cm, a na ostali dio sloj stiropora od 5 cm, i kakav bi bio postupak.
ODGOVOR
Opisano nije preporučljivo raditi jer može doći do pucanja sustava zbog dvije različite debljine na istoj plohi. Potrebno je dijelove koje ste otukli ponovno ožbukati žbukom VC 60 ili toplinskom žbukom i kada žbuka očvrsne ugraditi poče stiropora u željenoj debljini. Preporuka je ploča stiropora debljine minimalno 12 cm.
Z J / 17.10.2015. 20:06:26
Nakon samog nanosenja dekorativne fasade pocela je padati kisa. Estetski Fasada ne izgleda lepo. Jedan deo fasade je raden na jacem vetru. Mozemo li zbog ovoga ocekivati probleme kasnije? Na koji nacin majstori mogu da ovo poprave?
ODGOVOR
Ako je fasadna žbuka vezala s podlogom neće se desiti ništa, jedino što estetski fasadna površina lijepo ne izgleda. Ako kiša nije jako isprala fasadu, bojanje fasadnom bojom može ujednačiti ispranu površinu i nejednoliko osušenu na vjetru, a ako je zrno isprano potrebno je preko cijele površine navući novi sloj fasadne žbuke.